Osiem bramek Zjednoczonych Bełchatów

Wysokim zwycięstwem Zjednoczonych Gmina Bełchatów (IV liga łódzka) zakończył się mecz sparingowy z czwartą drużyną I grupy piotrkowskiej klasy A Luciążanką Przygłów. Podopieczni trenera Edwarda Cecota wynik pojedynku rozstrzygnęli już w pierwszej połowie, a w drugiej kontrolowali przebieg gry i po raz kolejny wygrali na boisku w Kleszczowie.

Już w 2. minucie worek z bramkami otworzył Kamil Kowalczyk. Chwilę później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Przewaga Zjednoczonych była ogromna. Nic dziwnego, że kolejne bramki były tylko kwestią czasu. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się testowany przez bełchatowian były zawodnik ŁKS Łódź Wołodja Papikjan. Na tym jednak pierwsza połowa się nie skończyła. Do siatki rywali trafili jeszcze: Konrad Niedzielski, Bartłomiej Kondracki i po raz trzeci Kowalczyk.

Po zmianie stron tempo pojedynku wyraźnie spadło. Zjednoczeni kontrolowali przebieg rywalizacji i nie nastawili się na szaleńcze ataki. Rywale nie byli w stanie nawiązać równorzędnej gry. Stać ich było jedynie na honorowego gola. Ostatnie słowo i tak należało do czwartoligowca. Golkipera Luciążanki pokonali jeszcze: Piotr Gołuch i Konrad Niedzielski. Zjednoczeni w efektywny sposób wygrali kolejny mecz kontrolny w okresie przygotowawczym.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – Luciążanka Przygłów 8:1 (6:0)
Bramki dla Zjednoczonych:
Kamil Kowalczyk 2, 10, 30, Wołodja Papikjan 22, Bartłomiej Kondracki 35, Konrad Niedzielski 45, 80, Piotr Gołuch 57

Zjednoczeni: Paprocki – Napieraj, Kajdanek, Niewiadomski, zawodnik testowany – Dymek, Niedzielski, Papikjan, Kondracki – Łągiewczyk, Kowalczyk, na zmiany wchodzili: Wroński, Dolot, Rojek, Gołuch.