Udany rewanż RTS Widzew Łódź

RTS Widzew Łódź (IV liga łódzka) wygrał na obiekcie w Uniejowie z liderem łódzkiej klasy okręgowej KS Sand Bus Kutno 4:0 (2:0) w swoim kolejnym meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym. Tym samym podopieczni trenera Marcina Płuski z nawiązką zrewanżowali się rywalom za jesienną porażkę w okręgowym Pucharze Polski.

Spotkanie dla łodzian rozpoczęło się znakomicie. W 10. minucie po ładnym podaniu Kamila Tlagi piłkę do pustej siatki posłał Kamil Bartosiewicz. RTS Widzew poszedł za ciosem spychając rywali do defensywy. Na kolejnego gola trzeba było jednak poczekać. Wszystko ze względu na świetną postawę w bramce golkipera KS Sand Bus Kutno Pawła Sobczaka, który pomiędzy słupkami dwoił się i troił. Dopiero w 36. minucie ponownie pokonał go Bartosiewicz.

Druga połowa ponownie należała do czwartoligowca. W 54. minucie Kamil Tlaga posłał piłkę głową do bramki, a chwilę później pewnie rzut karny wykorzystał Michał Bondara. W dalszej części rywalizacji Widzew kontrolował przebieg gry i pewnie pokonał KS Sand Bus Kutno.

RTS Widzew Łódź – KS Sand Bus Kutno 4:0 (2:0)
Kamil Bartosiewicz 10, 36, Kamil Tlaga 54, Michał Bondara 57-karny

RTS Widzew: Michał Sokołowicz (46′ Konrad Reszka) – Kamil Bartos, Michał Czaplarski, Kacper Bargieł (62′ Krzysztof Możdżonek), Bartłomiej Gromek – Przemysław Rodak, Damian Kozieł (32′ Daniel Bończak) – Kamil Tlaga, Mariusz Zawodziński, Kamil Bartosiewicz – Michał Bondara (62′ Sebastian Kaczyński).

Źródło: widzewlodz.pl