Remis w Pabianicach

wlokniarz-gornik.jpgW meczu na szczycie łódzkiej ligi okręgowej Włókniarz Pabianice zremisował z Górnikiem Łęczyca 2:2 (1:1).

W 7 minucie po kontrze gospodarzy bramkę zdobył Rafał Sulima, który wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony. Nie zastanawiając się, uderzył z pierwszej piłki pod poprzeczkę nie dając szans interweniującemu Marciniakowi. W 24 wyrównał Czajkowski po dośrodkowaniu Laskowskiego. W 43 minucie napastnik Górnika Sobczak nie wykorzystał sytuacji sam na sam, posyłając piłkę tuż obok słupka, natomiast 2 minuty później jego wyczyn powtórzył Olczyk, który tym razem trafił wprost w stojącego na bramce Włókniarza Rzeźniczaka. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Tuż po przerwie ponowne błędy w obronie Włókniarza próbował wykorzystać Czajkowski, jednak przegrał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem gospodarzy. Klasyczna maksyma „nie wykorzystane okazje się mszczą” po raz kolejny dała o sobie znać w 58 minucie, po źle wykonanym rzucie wolnym przez Laskowskiego, kontratak przeprowadził Włókniarz Pabianice. Marcin Kluch podciął piłkę nad wybiegającym bramkarzem Górnika, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Po tej bramce mecz stał się coraz bardziej nerwowy i w konsekwencji brutalny, czego dowodem były żółte i czerwone kartki dla obu drużyn. W 62 minucie wyrzucony z boiska został zawodnik Włókniarza Dziuba za brutalny faul na Witaku, a w 78. drugą żółtą kartkę dostał Mariusz Czekalski za użycie niecenzuralnych słów pod adresem kolegi z drużyny. Trzy minuty wcześniej ten sam zawodnik wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Laskowskim. W 84 minucie ostatni dogodną sytuację zmarnował Sieczko, który nie trafił głową do pustej bramki Włókniarza. Po tym mecz Włókniarz utrzymał pozycję lidera.

Liga Okręgowa – 12 kolejka
Włókniarz Pabianice – Górnik Łęczyca 2:2 (1:1)
1:0 – Rafał Sulima (7), 1:1 – Tomasz Czajkowski (24), 2:1 – Marcin Kluch (50), 2:2 – Mariusz Czekalski (56, rzut karny).

Włókniarz: Rzeźniczak – Sowiński, P.Grącki, Dziuba, Kacprzyk – Tyczyński, I.Grącki, Janasiak, Kulik (46 Kluch) – Wielemborek (77 Kozłewski), Sulima.
Górnik: Marciniak – Bartczak, Żemigała, Ziemniak, Kowalski – Witak, Mariusz Czekalski, Laskowski, Pielesiak (20. Olczyk) – Czajkowski, Sobczak (Sieczka)