Omega wygrała powiatowe derby

Omega Kleszczów przełamała serię trzech porażek i w spotkaniu 25. kolejki IV ligi łódzkiej pewnie pokonała przed własną publicznością Włókniarza Zelów 3:2 (2:1). Podopieczni Marcina Zimocha zagrali znacznie lepszy mecz niż ostatnio i zeszli z boiska z bardzo ważnym kompletem punktów.

Już w 4. minucie spotkania padła pierwsza bramka. Na strzał z dystansu zdecydował się Robert Tomesz i Piotr Ćwikła musiał wyjąć piłkę z bramki. Włókniarz nie załamał się straconym golem i w 10. minucie doprowadził do wyrównania. Składną akcję zelowian wykończył Norbert Dregier. Chwilę później mogło być 2:1 dla gości. Strzał Dregiera wybił z linii bramkowej Mateusz Jacak. Po szybkim pierwszym kwadransie tempo meczu wyraźnie siadło. Gra przeniosła się w środkową strefę boiska i wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem. Nadeszła jednak 44. minuta i rzut wolny dla Omegi z 25 metrów. Strzał Krzysztofa Kowalskiego odbił Ćwikła, do piłki dopadł Tomesz i dał gospodarzom ponowne prowadzenie.

Tuż po wznowieniu spotkania grająca z wiatrem Omega strzeliła trzeciego gola. Ćwikłę strzałem z najbliższej odległości pokonał Maciej Gasik. Włókniarz nie rezygnował z walki, ale znakomity mecz w bramce Omegi rozgrywał Paweł Wiśniewski, który obronił kilka trudnych strzałów. Golkiper gospodarzy był jednak bezradny w 69. minucie kiedy pokonał go Rafał Bednarek. Napastnik Włókniarza dopadł do odbitej od słupka piłki i skierował ją do bramki. W doliczonym czasie gry mogło być 3:3. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z powietrza strzelał Hubert Muszyński, ale futbolówka o centymetry minęła słupek bramki Omegi.

Omega Kleszczów – Włókniarz Zelów 3:2 (2:1)
Bramki: Robert Tomesz 4, 44, Maciej Gasik 47 – Norbert Dregier 10, Rafał Bednarek 69

Omega: Paweł Wiśniewski – Mateusz Roczek, Słomian, Łukasz Roczek, Jacak – Paweł Kowalski ż, Ociepa (78′ Lipertowicz), Barański (33′ Maciej Gasik), Tomesz ż (70′ Krzysztof Baryła) – Piotr Janeczek (73′ Belica), Krzysztof Kowalski

Włókniarz: Ćwikła – Górzawski, Ratajczyk, Muszyński ż, Kaliski – Jachymski (81′ Różycki), Jakub Dregier, Jarosiński ż, Adrian Krajda, Norbert Dregier – Bednarek ż

Sędziował: Tomasz Majkowski (Sieradz)