Michał Wrzesiński dał liderowi zwycięstwo

Sokół Aleksandrów uczynił kolejny krok w kierunku wygrania rozgrywek III ligi łódzko-mazowieckiej. Lider tabeli pokonał przed własną publicznością Wartę Sieradz 1:0 (1:0) w meczu 25. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Zwycięskiego gola dla Sokoła zdobył już w 12. minucie spotkania Michał Wrzesiński.

Sokół czuje na plecach oddech Lechii Tomaszów i nie może sobie pozwolić na stratę punktów. Od pierwszego gwizdka podopieczni Michała Bistuły (na zdjęciu) uzyskali wyraźną przewagę, a w 12. minucie wynik spotkania otworzył Michał Wrzesiński wykorzystując centrę Łukasza Chojeckiego. Kwadrans później mogło być 1:1. Mocny strzał z dystansu Marcina Kobierskiego obił słupek bramki bronionej przez Karola Domżała. Rezultat spotkania w tej części gry nie uległ już zmianie i aleksandrowianie schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą połowę lepiej zaczęli piłkarze z Sieradza. Stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką Domżała, ale młody bramkarz nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi gospodarze przeprowadzili szybką kontrę, a szansy na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystał Wrzesiński. Po kwadransie od wznowienia gry znów inicjatywę przejął Sokół. Nie potrafił jednak zaskoczyć sieradzkiej defensywy i dobrze spisującego się między słupkami Kamila Adamka. Najbliżej podwyższenia wyniku byli Patryk Pietrasiak i Mariusz Zasada (strzał w poprzeczkę). Lider wygrał ostatecznie 1:0 i czeka na niedzielny mecz Lechii Tomaszów z Wartą Działoszyn.

Sokół Aleksandrów – Warta Sieradz 1:0 (1:0)
Bramka: Michał Wrzesiński 12

Sokół: Domżał – Nykiel, Woźniczak, Łabędzki, Stępień – Zasada, Osowski, Marciniak (90′ Pecyna), Chojecki (71′ Pietrasiak), Wrzesiński ż (87′ Rogalski) – Michałek (84′ Golański)

Warta Sieradz:  Adamek – Bartłoszewski, Nawrocki (83′ Krymarys), Łochowski, Piotr Kobierski – Bogołębski, Wałęski, Bogdan (73′ Stasiak), Pluta (73′ Narożnik) – Idzikowski, Marcin Kobierski