Gatta Active wygrała w Rudzie Śląskiej

Gatta Zduńska Wola wygrała na wyjeździe z Gwiazdą Ruda Śląska 5:3 (3:1) w ostatnim meczu fazy zasadniczej Futsal Ekstraklasy. Po objęciu prowadzenia podopieczni trenera Wojciecha Sopura kontrolowali przebieg pojedynku i spokojnie sięgnęli po trzy punkty. Futsalowców ze Zduńskiej Woli czekają teraz mecze o złoty medal Mistrzostw Polski z Pogonią Szczecin.

Wynik meczu w 4. minucie otworzył Michał Szymczak. Dokładnie dwadzieścia cztery sekundy później na 2:0 podwyższył Arkadiusz Szypczyński. Chwilę później kontaktowego gola strzelił Jacek Hewlik. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Michał Marciniak. Ten sam zawodnik był pierwszym strzelcem w drugiej odsłonie. Następnie do siatki Gatty piłkę posyłali Jakub Haase i Mateusz Krzymiński. Na sekundę przed końcową syreną ostateczny rezultat ustalił Igor Sobalczyk.

Gwiazda Ruda Śląska – Gatta Active Zduńska Wola 3:5 (1:3)
Jacek Hewlik 8, Jakub Haase 37, Mateusz Krzymiński 40 – Michał Szymczyk 4, Arkadiusz Szypczyński 5, Michał Marciniak 13, 32, Igor Sobalczyk 40

Gatta Active: Marcin Stanisławski, Mateusz Olczak, Emil Młynarczyk, Igor Sobalczyk, Michał Marciniak, Mariusz Milewski, Michał Szymczak, Adam Miłosiński, Marcin Szewczyk, Arkadiusz Szypczyński.