Trzy bramki Martyny Wiankowskiej

Dwunaste zwycięstwo (na trzynaście rozegranych spotkań) odniosły piłkarki UKS SMS Łódź. Tym samym zrobiły kolejny krok w kierunku historycznego awansu do Ekstraligi. W sobotnim spotkaniu pokonały na własnym boisku Victorię Sianów 5:2 (4:2), a trzy bramki dla łodzianek zdobyła reprezentantka Polski Martyna Wiankowska (na zdjęciu).

Łodzianki szybko uzyskały prowadzenie. W 6. minucie bramkarkę Victorii pokonała Weronika Zasowska. Niespodziewanie dla wszystkich dwa kolejne gole zdobyły przyjezdne, które w 27. minucie wygrywały 2:1. Jeszcze przed przerwą dwie bramki zdobyła Martyna Wiankowska, a na 4:2 prowadzenie podwyższyła Maja Osińska. Po zmianie stron kibice obejrzeli tylko jedno trafienie – hat-tricka skompletowała Wiankowska.

UKS SMS Łódź – Victoria Sianów 5:2 (4:2)
Bramki dla UKS SMS: Weronika Zasowska 6, Martyna Wiankowska 34-karny, 38, 81, Maja Osińska 41

UKS SMS: Paturaj – Zubczyk (65′ Grajko), Chmal, Kurek, Molenda – Kurzawa (80′ Makowska), Salamon, Zasowska, Osińska (85′ Jedlińska), Wiankowska – Dudek.
Trenerzy: Chojnacki, Sokołowski i Salamon

W następnej kolejce UKS SMS zagra w Radomiu z miejscową Sportową Czwórką (1 maja – 11:00).