Demonstracja siły Lechii Tomaszów

To była prawdziwa rzeź niewiniątek. Lechia Tomaszów rozbiła Wartę Działoszyn aż 7:0 (6:0) w spotkaniu 25. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Po pierwszej połowie zanosiło się na prawdziwy pogrom zespołu Grzegorza Bodnara. Lechia prowadziła bowiem aż 6:0. W drugiej połowie tomaszowianie zwolnili jednak tempo i ostatecznie pokonali rywala różnicą siedmiu bramek.

Już w 6. minucie Lechia otworzyła wynik spotkania, a Andrzeja Cieślaka pokonał Krystian Kolasa. Tomaszowianie poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą zupełnie wybili Warcie myśli o sprawieniu niespodzianki w postaci zdobyczy punktowej. Na 2:0 podwyższył Jardel Muniz Cruz, a w pierwszej połowie po dwa gole zdobyli: Paweł Zięba i Marcin Mirecki. Po przerwie hat-tricka skompletował Zięba, a gospodarze zwolnili tempo gry mając na uwadze środowe spotkanie Pucharu Polski z Unią Skierniewice. Na dziewięć kolejek przed końcem trzecioligowych rozgrywek zespół Grzegorza Wesołowskiego traci do Sokoła Aleksandrów dwa punkty, a w sobotę czeka go trudny, wyjazdowy mecz w Warszawie z miejscowym Ursusem.

Gramy naprawdę niezłą piłkę, cały mecz mieliśmy pod kontrolą. W drugiej połowie nie forsowaliśmy już tempa – mamy przecież przed sobą kolejne ważne spotkania. Można powiedzieć, że niedziela dla naszych seniorskich drużyn była strzeleckim festiwalem. Rezerwy strzeliły aż 14 bramek, co daje łącznie aż 21 zdobytych goli w dwóch meczach – skomentował postawę pierwszej i drugiej drużyny dyrektor sportowy Lechii Adam Król.

Lechia Tomaszów – Warta Działoszyn 7:0 (6:0)
Bramki: Krystian Kolasa 6, Jardel Muniz Cruz 17, Paweł Zięba 19, 32, 57, Marcin Mirecki 30, 45

Lechia: Grejber – Bąkowicz, Magdoń (80′ Matuszczyk), Maksymilian Rozwandowicz, Król – Zięba, Szymczak (57′ Cieślik), Cyran, Mirecki – Jardel Cruz (67′ Jakub Rozwandowicz), Kolasa (57′ Baraniak).

Warta Działoszyn: Cieślak – Bartoszek, Stępień, Kurpiewski, Majchrowski – Zawieja (82′ Zwierzak), Nagielski (46′ Stolarczyk), Stasiak, Magiera – Kukulski, Cukiernik (57′ Nowacki).