BLPN: Bączki samotnymi liderami

Piąta seria spotkań w Brzezińskiej Lidze Piłki Nożnej obyła się bez niespodzianek. Po trzy punkty sięgnęli faworyci, którzy solidarnie wygrali swoje mecze. Przełożenie spotkania Zdrowia Rogów wykorzystały Bączki, które z kompletem zwycięstw zostały samodzielnym liderem. Bez punktów w dalszym ciągu zostały: Coco Jambo i Pompa Team.

Bardzo ciekawym spotkaniem był pojedynek sąsiadujących ze sobą w tabeli OKS i Speed Polik. Na pierwsze trafienie przyszło czekać zaledwie dwadzieścia sekund, kiedy piłkę do własnej siatki skierował jeden z obrońców Polika. Kolejne minuty minęły na zaciętej grze z obu stron. Podczas gdy OKS konstruował składne akcje, rywale skupiali się na kontrach i długich piłkach pod bramkę rywala. Choć końcowy wynik 15:3 wygląda jak nokaut, to trzeba zaznaczyć, że od pierwszej do ostatniej minuty nastoletni piłkarze Speed Polik zażarcie walczyli o każdy metr boiska i każdą piłkę.

Spotkanie Zdrowia Rogów z Bad Boys zostało przełożone na czerwiec ze względu na problemy kadrowe rogowian. Zgodnie z regulaminem rozgrywek zespoły mogą dwukrotnie przełożyć mecz na inny termin. W przypadku wykorzystania limitu brak stawienia się na meczu będzie skutkował walkowerem.