Lider z Kutna wygrał w Brzezinach

KS Sand Bus Kutno wygrał ze Startem Brzeziny 3:1 (2:0) w wyjazdowym pojedynku rozpoczynającym długi majowy weekend i tym samym 21. kolejkę łódzkiej klasy okręgowej. Lider rozgrywek potwierdził swoją wartość i pewnie sięgnął po trzy punkty. Tym samym co najmniej do soboty kutnianie powiększyli przewagę nad drugim w tabeli Orłem Parzęczew do jedenastu punktów.

Zdecydowanym faworytem tej konfrontacji byli przyjezdni jednak od samego początku wszystko wskazywało na to, że dla lidera nie będzie to łatwa przeprawa. Gospodarze starali się grać uważnie w defensywie i mądrze w środku pola, bardzo często udaremniając piłkarzom z Kutna akcje ofensywne. Przez pierwsze dwadzieścia minut zgromadzeni na trybunach kibice praktycznie nie zobaczyli żadnego groźnego strzału na bramkę. Mimo to mecz nie był nudnym widowiskiem. Spotkanie mogło się podobać ze względu na twardą walkę w środku pola. Niespodziewanie w 28. minucie piłkę przed pole karne otrzymał niepilnowany Jakub Kustra i po chwili zastanowienia oddał strzał w światło bramki. Tam zaspał Jarosław Rusek, który oślepiony przez promienie słoneczne nie potrafił odbić futbolówki i musiał wyciągać ją z siatki. KS Sand Bus poszedł za ciosem. W 40. minucie znakomicie na wolne pole z prawej strony boiska wypuszczony został Kursa, który silnym uderzeniem ponownie pokonał golkipera Startu. Piłka dwukrotnie odbijała się od poprzeczki i od ziemi przekraczając linię bramkową.

Po przerwie na placu gry w szeregach gości nastąpiły dwie zmiany personalne spowodowane kontuzjami. Na boisku pojawili się: Wojciech Gapiński i Adrian Krzymieniewski, którzy zastąpili: Piotra Muchę i Kamila Zagajewskiego. Kutnianie starali się kontrolować przebieg gry od czasu do czasu próbując zaatakować. Gospodarze próbowali zmniejszyć stratę i tym samym złapać kontakt. Udało się to w 69. minucie, kiedy wypuszczony sam na sam z Pawłem Sobczakiem został Bogusław Saganowski. Reprezentant Polski w beach soccerze świetnie technicznie przelobował golkipera i tym samym zdobył kontaktowego gola. Kiedy wszystko wskazywało na to, że brzezinianie pójdą za ciosem po świetnej wymianie podań na czystą pozycję wyszedł Wojciech Gapiński i pewnym strzałem tuż przy słupku podwyższył na 3:1. To wyraźnie podcięło skrzydła gospodarzom. W 90. minucie najbliższy zdobycia drugiej bramki dla miejscowych był Marcin Lindner, który z około trzydziestu metrów uderzył minimalnie nad poprzeczką. KS Sand Bus Kutno pewnie wygrał 3:1 i dopisał do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

Start Brzeziny – KS Sand Bus Kutno 1:3 (0:2)
Bramki: Bogusław Saganowski 69 – Jakub Kustra 28, 40, Wojciech Gapiński 75

Start: Rusek – Jednak (81′ Lindner), Kaczmarek, Matusiak, Poździej – Krauze (86′ A. Pietrasik), Swaczyna (68′ Janczak), Olejniczak, Janowski – Koperniak, Saganowski (82′ Smuga)

KS Sand Bus: Sobczak – Kowalczyk, Skumórski, Kaczor, Mucha (46′ Gapiński) – Grzegorek, Jakubowski, Ziemniak (81′ Kapruziak), Zagajewski (46′ Krzymieniewski) – Góralczyk (73′ Szymczak), Kustra.

Sędziował: Dawid Mikła, asystenci: Andrzej Siejka, Bartłomiej Nowicki