Patora dał zwycięstwo w Nowym Dworze

Bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego. Podopieczni trenera Wojciecha Robaszka w spotkaniu 26. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej pokonali w Nowym Dworze Mazowieckim rezerwy Legii Warszawa 2:0 (1:0). Bohaterem meczu był bez wątpienia Adam Patora (na zdjęciu), który strzelił dla łodzian oba gole.

ŁKS bardzo szybko mógł wyjść na prowadzenie, ale najpierw po indywidualnej akcji strzał Artura Golańskiego z kłopotami obronił Radosław Majecki, a później po wymianie podań Michała Stryjewskiego z Dawidem Sarafińskim ten drugi nie trafił w bramkę. Z biegiem czasu podopieczni trenera Wojciecha Robaszka zaczęli popełniać indywidualne błędy, które skutkowały serią strat w środku pola i mecz się wyrównał. Legioniści próbowali grać z kontry, ale nie byli w stanie przeprowadzić groźnej akcji. W 36. minucie kolejną szansę na gola mieli przyjezdni. Po strzale z rzutu wolnego z około dwudziestu metrów Przemysława Kocota pewnie piłkę złapał golkiper Legii. W końcu chwilę później na bramkę warszawian uderzył Dawid Sarafiński, a tor lotu piłki zmienił Adam Patora i dał gościom prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza – od ataków piłkarzy z Łodzi. ŁKS był stroną przeważającą i to on prowadził grę. Rezerwy Legii ograniczyły się tylko do kontrataków i czekali na błędy łodzian. Gra podopiecznych trenera Robaszka mogła się podobać, ale wykończenia akcji pozostawiały sporo do życzenia. W 79. minucie świetnie piłkę w pole karne dośrodkował Golański, a obok bramki uderzył Marcin Kacela. Chwilę później znakomicie zachował się Patora, który technicznym strzałem przelobował bramkarza gospodarzy i podwyższył na 2:0 dla ŁKS. Od tego momentu goście mądrze starali się utrzymywać przy piłce daleko od własnego pola karnego. Do samego końca łodzianie kontrolowali przebieg gry i zasłużenie z Nowego Dworu Mazowieckiego wywieźli cenne trzy punkty.

Legia II Warszawa – ŁKS Łódź 0:2 (0:1)
Bramki: Adam Patora 39, 83

ŁKS: Kołba – Pyciak, Ślęzak, Jacek, Rozmus – Kacela, Stryjewski, Kocot, Golański, Sarafiński – Patora (88′ Świątek).