Derby Pabianic na remis 1:1

Prawie tysiąc widzów oglądało sobotnie derby Pabianic rozegrane w ramach 21. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Pabianickie Towarzystwo Cyklistów zremisowało 1:1 (0:1) z Włókniarzem, a obie ekipy po bardzo dobrym spotkaniu zasłużenie podzieliły się punktami.

Pierwsza odsłona należała do Włókniarza. Goście od samego początku stwarzali groźne okazje i byli bliscy szybkiego wyjścia na prowadzenie. W 9. minucie Damian Madaj świetnym podaniem uruchomił Grzegorza Gorącego, który po wejściu w pole karne i silnym strzale trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Włókniarz nie zwalniał tempa prowadząc grę i tworząc klarowne sytuacje. PTC starało się grać głównie z kontry. W tym elemencie niezwykle aktywny był Piotr Szynka, ale nie był w stanie pokonać Dawida Sulimy. Na pierwszego gola w tym pojedynku trzeba było poczekać do 41. minuty. Wtedy po dośrodkowaniu piłki w pole karne Tomasz Sęczek zgrał piłkę pod nogi Damiana Madaja, który nie miał problemu z posłaniem jej do siatki. To trafienie rozdzieliło obie drużyny przed przerwą.

Po zmianie stron na początku drugiej połowy swojego kolejnego gola szukał Madaj. Z biegiem czasu coraz śmielej zaczęli sobie poczynać gracze PTC. Gospodarzom w 62. minucie udało się wyrównać stan rywalizacji. Mateusz Kling zagrał futbolówkę do Piotra Szynki, a ten strzałem w długi róg pokonał Adriana Włodarczewskiego. Cykliści mogli pójść za ciosem, ale Rafał Cukierski zbyt długo w dobrej okazji zwlekał z oddaniem strzału. Włókniarz praktycznie nie potrafił stworzyć zagrożenia. W końcówce PTC raziło nieskutecznością i mecz zakończył się remisem.

PTC Pabianice – Włókniarz Pabianice 1:1 (0:1)
Bramki: Piotr Szynka 62 – Damian Madaj 41

PTC: Sulima – Bartyzel, Ziółkowski, Pintera, B. Znojek – Cukierski, Sikorski (73’ Cholewiński), Hiler (58’ Gwiazdowski), Kling (81’ Klimek), Kopka (58’ R. Znojek) – Szynka.

Włókniarz: Włodarczewski – Jach (88’ Stokłos), Maślakiewicz, K. Kosmala, Stępiński (85’ Froncala) – Dobroszek, M. Kosmala, Rudzki, Sęczek (75’ Kowalski), Madaj – Gorący.