Ceramika gromi, Grabka idzie w górę

Cztery wygrane gospodarzy i trzy triumfy gości – bezkompromisowo grali piłkarze w 22. kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej. Swój kolejny mecz wygrała liderująca Ceramika Opoczno, która rozbiła w derbowym pojedynku powiatu opoczyńskiego Gerlach Drzewica aż 7:0 (5:0). Bardzo cenne zwycięstwa odniosły Grabka Grabica i Kawaleria Tomaszów.

Ceramika wygrała piąty mecz z rzędu bez straty bramki. Bilans bramkowy tych pięciu spotkań jest imponujący – 23:0. Przeżywający problemy kadrowe Gerlach przyjechał do Opoczna po najmniejszy wymiar kary. Do przerwy lider strzelił aż pięć bramek, a w drugiej połowie dołożył dwa kolejne trafienia. Opocznianie na cztery kolejki przed końcem mają siedem punktów przewagi nad Stalą Niewiadów i wiele wskazuje na to, że z awansu do IV ligi cieszyć się będą już za dwa tygodnie. W następnej kolejce grają u siebie z ostatnim w tabeli Startem Niechcice, a później jadą do Mniszkowa.

Rumieńców nabiera walka o utrzymanie w klasie okręgowej. Jeszcze niedawno przesądzony wydawał się być los Grabki Grabica, ale podopieczni Sebastiana Sielskiego odbili się od ligowego dna. Tydzień temu wygrali arcyważny mecz w Kleszczowie z Omegą II, a w sobotę pokonali Włókniarza Moszczenica 1:0 po trafieniu z rzutu karnego Kamila Cieślikiewicza. Nie poddaje się również Kawaleria Tomaszów, która pewnie wygrała z rezerwami Omegi spychając zespół Witolda Sowały na przedostatnie miejsce w tabeli.