Klęska Polonii z Włókniarzem Zelów

Polonia Piotrków przegrała przed własną publicznością z Włókniarzem Zelów aż 0:5 (0:3) w spotkaniu 31. kolejki IV ligi łódzkiej. Zespół Tomasza Fiszera zagrał kolejny świetny mecz w rundzie wiosennej i powoli pnie się w górę ligowej tabeli. W Piotrkowie dominował od pierwszej do ostatniej minuty, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

Włókniarz wiosną sprawił już niejedną niespodziankę. Pokonał Zjednoczonych Gmina Bełchatów, wygrał w Paradyżu z miejscowym KS, był bliski urwania punktów Widzewowi Łódź. Do Piotrkowa przyjechał z niezwykle bojowym nastawieniem. Już w 10. minucie prowadzenie dał gościom Hubert Muszyński. Przyjezdni poszli za ciosem i pod bramką Filipa Błażejewskiego co chwila dochodziło do gorących spięć. Jeszcze przed przerwą dwie kolejne bramki zdobył dla Włókniarza Norbert Dregier, a w drugiej połowie jego wyczyn powtórzył Jakub Dregier. Wygrana zelowian mogła być bardziej okazała, ale w końcówce goście zmarnowali kilka dogodnych sytuacji.

Nie przypominam sobie abyśmy przegrali tak wysoko przed własną publicznością. Miałem duże problemy kadrowe. Batata zagrał na ketonalu, Polit wypadł za kartki. Nie usprawiedliwia to jednak naszej słabej postawy – powiedział po spotkaniu Robert Grzesiuk, trener Polonii.

Mój zespół pokazał po raz kolejny na co go stać. Wychodzi dobrze przepracowany okres przygotowawczy. Cały czas walczymy o punkty, przed nami bardzo ciężkie spotkania – skomentował wygraną Tomasz Fiszer, szkoleniowiec gości.

Polonia Piotrków – Włókniarz Zelów 0:5 (0:3)
Hubert Muszyński 10, Norbert Dregier 26, 41, Jakub Dregier 55, 73

Polonia: Błażejewski – Sulikowski (75′ Strzębski), Gul, Batata, Jarzembowski – Paprocki (80′ Kamocki), Kowalczyk ż, Malicki, Szumer (46′ Wrona), Jakubiak (60′ Cieślik) – Grzegorzewski

Włókniarz Zelów: Ćwikła – Ratajczyk ż, Muszyński ż (75′ Grzelak), Jarosiński, Górzawski (41′ Adrian Krajda) – Kaliski, Boczkiewicz, Jachymski (81′ Różycki), Norbert Dregier, Jakub Dregier – Bednarek