Wygrana Warty Sieradz na otarcie łez

Warta Sieradz pokonała przed własną publicznością Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0 (0:0) w spotkaniu 30. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Sieradzanie wystąpili w tym meczu pod wodzą tymczasowego szkoleniowca Michała Łochowskiego. W poniedziałek do dymisji podał się Piotr Kupka, a Łukasz Markiewicz nie może oficjalnie prowadzić drużyny gdyż jest na zwolnieniu lekarskim.

Sieradzki zespół nie ma już szans na utrzymanie w III lidze, ale do spotkania z Pogonią Grodzisk Mazowiecki przystąpił mocno zmotywowany i zagrał naprawdę dobry mecz. Mimo braków kadrowych (kontuzje Marcina Kobierskiego i Piotra Nawrockiego) Warta od pierwszych minut przeważała, ale pod bramką Pogoni brakowało jej skuteczności oraz szczęścia. W pierwszej połowie strzał Piotra Kobierskiego trafił w słupek.

Po zmianie stron obraz spotkania nie uległ zmianie. Gospodarze dopięli swego w 71. minucie kiedy mocnym strzałem Michała Brudnickiego zmusił do kapitulacji Mikael Idzikowski. W końcówce Warta miała kilka sytuacji do podwyższenia wyniku. Jedną z nich wykorzystał Kacper Jezierski ustalając wynik meczu na 2:0.

Warta Sieradz – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0 (0:0)
Bramki dla Warty: Mikael Idzikowski 71, Kacper Jezierski 90

Warta: Wlazłowski – Bartłoszewski, Krymarys ż, Mitek ż, Sosnowski – Piotr Kobierski (70′ Bogdan), Idzikowski (90′ Romek), Bogołębski, Pluta (66′ Jezierski) – Narożnik