Kolejne zero Macieja Humerskiego

Bardzo dobre występy ma ostatnio na swoim koncie bramkarz Zawiszy Rzgów Maciej Humerski (na zdjęciu). Golkiper w dwóch ostatnich meczach zachował czyste konto popisując się kapitalnymi interwencjami. W sobotnim spotkaniu 32. kolejki IV ligi łódzkiej rzgowianie wygrali na wyjeździe z LKS Rosanów 2:0 (1:0) i wskoczyli na siódme miejsce w ligowej tabeli.

W minioną środę Zawisza wygrał 2:0 ze Stalą Głowno, a Maciej Humerski wielokrotnie ratował swój zespół przed stratą bramki. W drugiej połowie obronił nawet rzut karny, broniąc strzał Przemysława Szuberta. Tym razem nie miał za dużo pracy i zachował czyste konto. Rzgowianie objęli prowadzenie w 27. minucie, kiedy Bartosza Bartosińskiego pokonał Łukasz Wiśniewski. Wicelider klasyfikacji strzelców w końcu się odblokował ponieważ w doliczonym czasie gry zdobył drugiego gola i częściowo odrobił stratę do prowadzącego Kamila Kowalczyka ze Zjednoczonych Gmina Bełchatów.

LKS Rosanów – Zawisza Rzgów 0:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Wiśniewski 27, 90+2

Rosanów: Bartosiński – Lewandowski, Wojdala, Stokłosa, Głowiński – Cębrzyński, Baryła, Bujalski, Gałecki – Wiosna, Kurstak.

Zawisza: Humerski – Bartłomiejczyk, Grzejdziak, Marczyk, Piotrowski – Sztandor (78′ Klimek), Dudka, Olejnik, Dolewka (52′ Kulik) – Rechciński (70′ Borowski), Wiśniewski (90+2′ Cander).