Pelikan Łowicz wyszarpał Legii zwycięstwo

Pelikan Łowicz wygrał z Legią II Warszawa 2:0 (0:0) w zaległym meczu 30. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Łowiczanie cenne zwycięstwo wyrwali rywalom w ostatnich sekundach pojedynku, kiedy strzelili dwa gole. Tym samym podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka wskoczyli na szóste miejsce w ligowej tabeli i powiększyli przewagę punktową nad strefą spadkową do czterech oczek.

Początkowo mecz był zaplanowany na środę 18 maja, ale ze względu na epidemię grypy jelitowej w szeregach łowickiej drużyny spotkanie przełożono na wtorek 24 maja. Pojedynek był wyrównany i wszystko wskazywało na to, że zakończy się podziałem punktów. Łowiczanie dzięki ambitnej walce w samej końcówce zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 90. minucie golkipera rezerw Legii pokonał Mateusz Gul, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry końcowy rezultat ustalił z rzutu karnego Paul Grischok. Komplet punktów dał drużynie Pelikana złapać trochę oddechu przed goniącym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Pelikan Łowicz – Legia II Warszawa 2:0 (0:0)
Bramki: Mateusz Gul 90, Paul Grischok 90+2

Pelikan: Kozioł – Wieczorek, Gawlik, Kasprzyk, Adamczyk – Parobczyk (75′ Grischok), Mycka, Kowalczyk, Bujalski (66′ Wojcieszyński) – Kosiorek (68′ Hłuszko), Fałkowski (85′ Gul).