Jutrzenka Warta poległa w Rzgowie

Zawisza Rzgów pokonał Jutrzenkę Warta 2:1 (1:1) w spotkaniu 33. kolejki IV ligi łódzkiej. Zwycięskiego gola strzelił dla gospodarzy Artur Kulik w ostatniej minucie meczu. Chwilę wcześniej boisko musiał opuścić Dariusz Dolewka (druga żółta kartka). Mimo osłabienia gospodarze wywalczyli komplet punktów.

Jutrzenka Warta rozpamiętuje jeszcze wysoką porażkę z RTS Widzewem Łódź i było to widać w Rzgowie. Gospodarze od początku spotkania uzyskali przewagę i w 18. minucie Jakuba Pasińskiego pokonał Hubert Rechciński. Podopieczni Marka Przybyła doprowadzili do wyrównania dwanaście minut później. Potężny strzał Mariusza Graczykowskiego odbił Maciej Humerski, a do dobitej piłki dopadł Stefan Potocki i skierował ją do siatki.

Wynik 1:1 utrzymywał się do ostatniej minuty. Jutrzenka umiejętnie się broniła i wydawało się, że wywiezie ze Rzgowa cenny remis. Tym bardziej, że w 85. minucie drugą żółtą kartką upomniany został Dariusz Dolewka. Zawisza nie rezygnował jednak z walki o wygraną. Artur Kulik w doliczonym czasie gry przechylił szalę zwycięstwa na stronę rzgowian i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy.

Zawisza Rzgów – Jutrzenka Warta 2:1 (1:1)
Bramki: Hubert Rechciński 18, Artur Kulik 90 – Stefan Potocki 30

Zawisza: Humerski ż – Bartłomiejczyk ż, Dolewka ż, cz, Dudka (90′ Cander), Grzejdziak – Marczyk, Olejnik (73′ Klimek), Piotrowski, Rechciński, Sztandor (82′ Kulik) – Wiśniewski (85′ Perek)

Jutrzenka: Pasiński – Wolny, Kulczyński ż, Pawlak, Armatys – Rymarski, Graczykowski ż (83′ Nowicki), Dudek ż (90′ Korona), Maliszewski ż (75′ Woźniak), Potocki ż – Rafał Różycki (62′ Sajda)

Sędziował: Michał Dzwonkowski (Piotrków Trybunalski). Widzów: 50