RKS Mechanik bez punktów w Strykowie

Mimo osłabionego składu Zjednoczeni Stryków pokonali przed własną publicznością z RKS Mechanikiem Radomsko 1:0 (0:0) w meczu otwierającym 34. kolejkę IV ligi łódzkiej. Wygraną gospodarzom dało trafienie Karola Chmielewskiego. Nieliczni kibice obejrzeli słabe spotkanie, a piłkarzom przyszło rywalizować w ostrym, majowym słońcu.

Pierwsza połowa nie była porywająca. Obie strony nie stworzyły sobie sytuacji podbramkowych. Walka toczyła się w środkowej strefie boiska, a strzałów na bramkę było jak na lekarstwo. Osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników strykowianie starali się nie popełnić błędów grając bardzo spokojnie i asekuracyjnie. Przyjezdni starali się długo rozgrywać swoje akcje, ale często tracili futbolówkę pod polem karnym gospodarzy. Jedyną godną odnotowania sytuacją była ta z 41. minuty, kiedy znajdujący się przed szesnastką Wiktor Majewski uderzył piłkę czubkiem buta, a ta przeleciała minimalnie obok słupka bramki Marcina Pająka.

Po zmianie stron częściej przy piłce utrzymywali się piłkarze Zjednoczonych. Podopieczni trenera Michała Buchowicza przejęli inicjatywę spychając rywali do defensywy. W 62. minucie po szybkiej kontrze solowym rajdem od połowy boiska popisał się Karol Chmielewski, który po wygraniu pojedynku biegowego z obrońcą posłał piłkę obok Przemysława Rudaka. Od tego momentu gospodarze nastawili się na kontry i starali się kontrolować przebieg rywalizacji. Radomszczanie natomiast próbowali za wszelką cenę wyrównać, ale nie mieli pomysłu na zaskoczenie Pająka. Bezbarwny mecz zakończył się więc wygraną Strykowa 1:0.

Zjednoczeni Stryków – RKS Mechanik Radomsko 1:0 (0:0)
Bramki: Karol Chmielewski 62

Zjednoczeni: Pająk – Bełdziński, Drogosz, Dróżdż, Siwirski – Sieczkowski, Podedworny (87′ Król), Ryplewicz, Sosin, Balcerek – Chmielewski.

RKS Mechanik: Rudak – Michalski, Perliński, Nowak, Dryja – Frączyk (75′ Królik), Kowalski, Krawczykowski, Tazbir (76′ Piasecki) – Majewski (86′ Majchrzak), Walioszczyk.

Sędziował: Michał Mularczyk (WS Skierniewice)

Widzów: 79 (16 Radomsko)