Zawisza Rzgów rozbity w Bełchatowie

Zjednoczeni Gmina Bełchatów kryzys mają już za sobą. Po odebraniu punktów Widzewowi Łódź podopieczni Edwarda Cecota nie dali żadnych szans Zawiszy Rzgów wygrywając w meczu 34. kolejki IV ligi łódzkiej aż 5:1 (1:0). Dwa gole zdobył Kamil Kowalczyk – najskuteczniejszy zawodnik tej klasy rozgrywkowej.

Spotkanie rozgrywane na obiekcie Powiatowego Centrum w Bełchatowie było również pojedynkiem dwóch najlepszych snajperów IV ligi łódzkiej. Zakończył się on wygraną Kamila Kowalczyka. Lider klasyfikacji strzelców już w 11. minucie otworzył wynik meczu. Znakomicie zachował się w polu karnym, uwolnił spod opieki obrońców i nie dał szans Maciejowi Humerskiemu. Dziesięć minut później Kowalczyk ponownie znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia gola, ale tym razem lepszy okazał się Humerski. W 26. minucie Kowalczyk idealnie zagrał do Bartłomieja Kondrackiego. Ten jednak posłał piłkę minimalnie obok słupka. Po pierwszej połowie Zjednoczeni Gmina prowadzili zasłużenie 1:0.

Cztery minuty po wznowieniu gospodarze podwyższyli prowadzenie. Precyzyjnym uderzeniu przy słupku popisał się Konrad Niedzielski i Humerski musiał wyjmować piłkę z bramki. Wydawało się, że gospodarze mają mecz pod kontrolą. Tymczasem w 54. minucie w polu karnym sfaulowany został Hubert Rechciński i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym strzałem jedenastkę wykorzystał Robert Piotrowski. Stracony gol podziałał na Zjednoczonych Gmina jak przysłowiowa płachta na byka. W 66. minucie gola na 3:1 zdobył Michał Łągiewczyk, a chwilę później z rzutu karnego czwartego gola dla gospodarzy strzelił Niedzielski. Ostatni strzelecki akcent należał do Kowalczyka, który w 89. minucie ustalił wynik spotkania na 5:1.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – Zawisza Rzgów 5:1 (1:0)
Bramki: Kamil Kowalczyk 11, 89, Konrad Niedzielski 49, 69-karny, Michał Łągiewczyk 66 – Robert Piotrowski 55-karny

Zjednoczeni Gmina: Paprocki – Turniak, Nowaczyk (8′ Rojek), Niewiadomski, Grzejda – Niedzielski, Kondracki (80′ Gołuch ż), Wroński, Łągiewczyk, Dolot – Kowalczyk

Zawisza: Humerski – Bartłomiejczyk, Marczyk, Piotrowski ż,  Kulik – Klimek (86′ Cander), Sztandor (74′ Perek), Grzejdziak, Dudka ż, Rechciński ż – Wiśniewski ż

Sędziował: Mateusz Janecka (Sieradz). Widzów: 50