Klasyczny hat-trick Łukasza Dynela

Na dobre przełamali się piłkarze Andrespolii Wiśniowa Góra. Po wygranej w Radomsku podopieczni grającego trenera Witolda Kurzawy pokonali na własnym boisku Zawiszę Pajęczno 4:0 (3:0) w spotkaniu 34. kolejki IV ligi łódzkiej. Bohaterem meczu był Łukasz Dynel (na zdjęciu), który w pierwszej połowie popisał się klasycznym hat-trickiem.

Znacznie agresywniej to spotkanie rozpoczęli miejscowi. Andrespolia częściej atakowała i to okazało się skuteczną receptą na przyjezdnych. W 11. minucie po asyście Gracjana Sobczaka golkipera gości Dawida Wnuka pokonał Łukasz Dynel. Chwilę później snajper gospodarzy mógł podwyższyć na 2:0, ale uderzył piłkę minimalnie obok słupka. Dalsza część pierwszej odsłony była teatrem jednego aktora. W roli główniej wystąpił Dynel, który jeszcze dwukrotnie po wywalczeniu piłki posłał piłkę do siatki kompletując klasycznego hat-tricka. Gospodarze dzięki skutecznej grze do przerwy prowadzili wysoko 3:0.

Po przerwie wiśniowogórzanie starali się kontrolować przebieg gry. Zawisza próbował swoich sił w ataku pozycyjnym, ale wszystkie akcje zatrzymywane były przez defensorów rywali. W 58. minucie po kontrze Piotr Michalski ładnie uruchomił Rafała Kuchciaka, a ten po silnym strzale trafił w poprzeczkę. Z biegiem czasu mecz się wyrównał, ale to Andrespolia miała klarowniejsze okazje na podwyższenie wyniku. W 72. minucie ładnym technicznym uderzeniem popisał się Piotr Michalski i pokonał Wnuka. Od tego momentu nic spektakularnego na placu gry się nie działo i gospodarze pewnie i zasłużenie sięgnęli po trzy punkty.

Andrespolia Wiśniowa Góra – Zawisza Pajęczno 4:0 (3:0)
Bramki: Łukasz Dynel 11, 34, 44, Piotr Michalski 72

Andrespolia: Kulpa – Pietras, Leonow, Grzybowski, Indraszczyk – Ciszewski, Kurzawa (67’ Sławiński), Sobczak (46’ Rzepecki), Dynel (46’ Michalski), Kopa (75’ Rakowski) – Kuchciak.

Zawisza: Wnuk – Błach, Okrzesik, Pałyska, Brożyna – Szczepański (46’ Boras), Dwornik, Wójcicki, Wilkoszewski (72’ Mielczarek) – Piłatowski (75’ Góra), Grabowski (58’ Kapuściński).

Sędziował: Tomasz Lewandowski (WS Piotrków)