Pewna wygrana Pelikana w Sieradzu

Zdegradowana do IV ligi łódzkiej Warta Sieradz przegrała z Pelikanem Łowicz 0:2 (0:2) w spotkaniu 32. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. To był przedostatni mecz Warty na obiekcie MOSiR przed modernizacją. Podopieczni Łukasza Markiewicza zagrali niezłe spotkanie, ale zeszli z boiska pokonani.

Początek meczu należał do Warty. Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 3. minucie. Bartosz Narożnik nie opanował jednak piłki w polu karnym po zagraniu Przemysława Sosnowskiego. Pelikan spokojnie czekał na swoje okazje, a te nadeszły w końcówce pierwszej połowy. Warta popełniła proste błędy w defensywie, a wykorzystali je: Wojciech Wojcieszyński i Konrad Kowalczyk.

W drugiej połowie mecz się wyrównał, a gospodarze dążyli do zdobycia chociażby honorowej bramki. Brakowało jednak skuteczności w wykończeniu akcji. Pelikan również miał sytuację do podwyższenia prowadzenia. Nie wykorzystał jej strzelec pierwszego gola – Wojciech Wojcieszyński.

Warta Sieradz – Pelikan Łowicz 0:2 (0:2)
Bramki: Wojciech Wojcieszyński 35, Konrad Kowalczyk 42

Warta Sieradz: Wlazłowski – Nawrocki ż, Mitek, Bartłoszewski ż, Sosnowski – Bogołębski, Piotr Kobierski (75′ Piotr Przezak), Bogdan (75′ Stasiak), Idzikowski – Narożnik, Marcin Kobierski
Trener: Łukasz Markiewicz

Pelikan: Kozioł – Wieczorek, Gawlik, Kasprzak, Adamczyk (18′ Gul) – Parobczyk (75′ Grischok), Kowalczyk, Mycka, Wojcieszyński (82′ Bujalski) – Kosiorek. Fałowski (60′ Hłuszko).
Trener: Bogdan Jóźwiak