Strzelecki festiwal w Piotrkowie

Aż siedem bramek zobaczyli kibice w Piotrkowie, w spotkaniu 37. kolejki IV ligi łódzkiej. Miejscowa Polonia pokonała, po zaciętym meczu, Jutrzenkę Warta 4:3 (1:1). Ozdobą pojedynku były bramki zdobyte przez Damiana Gula i Stefana Potockiego. Obie śmiało mogą kandydować do grona najpiękniejszych goli czwartoligowej wiosny.

W pierwszej połowie obie drużyny strzeliły po jednym golu. W 13. minucie Jakuba Pasińskiego pokonał Eryk Sulikowski i gospodarze objęli prowadzenie. Wyrównał na kwadrans przed zejściem do szatni Maciej Dudek. Kilka chwil wcześniej Filip Błażejewski obronił w świetnym stylu strzał Stefana Potockiego.

Po zmianie stron sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. W 55. minucie Polonia odzyskała prowadzenie po rzucie karnym wykonanym skutecznie przez Jakuba Paprockiego. Wyrównał 120 sekund później, również z rzutu karnego Oktawian Maliszewski. W 61. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Damian Gul i Pasiński musiał wyjmować piłkę z bramki. Polonia poszła za ciosem i po drugim skutecznym karnym Paprockiego prowadziła 4:2. W końcówce Jutrzenka rzuciła się do odrabiania strat, ale stać ją było jedynie na piękną bramkę Potockiego. Piłka po jego uderzeniu wylądowała w okienku bramki Błażejewskiego.

Polonia Piotrków – Jutrzenka Warta 4:3 (1:1)
Eryk Sulikowski 13, Jakub Paprocki 55, 78 – obie z karnych, Damian Gul 61 – Maciej Dudek 30, Oktawian Maliszewski 57-karny, Stefan Potocki 83