RTS Widzew zakończył sezon remisem

RTS Widzew Łódź zremisował z RKS Mechanikiem Radomsko 1:1 (0:0) w spotkaniu kończącym 38. kolejkę IV ligi łódzkiej. Gospodarzem tego pojedynku był Mechanik, ale wyjątkowo mecz odbył się na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Milionowej w Łodzi. Tym samym podopieczni trenera Marcina Płuski pożegnali się z czwartoligowymi wojażami.

Mecz rozpoczął się od spokojnej gry z obu stron, ale to łodzianie mogli jako pierwsi wyjść na prowadzenie. Dwie dobre okazje zmarnował jednak Patryk Strus. Później z dobrej strony pokazał się Rafał Dawid, który obronił strzał Mariusza Zawodzińskiego. W 22. minucie pojedynek został przerwany ze względu na interwencję służb mundurowych. Po wznowieniu gry bliski szczęścia był Princewill Okachi, ale uderzył niecelnie. Przed przerwą to radomszczanie mogli wyjść na prowadzenie. Strzały Piotra Szymczaka i Przemysława Krawczykowskiego obronił Michał Sokołowicz.

Na bramki trzeba było poczekać do 59. minuty. Wtedy na strzał z dystansu zdecydował się Przemysław Rodak czym zaskoczył golkipera RKS Mechanika. Radość łodzian nie trwała jednak długo. Trzy minuty później wyrównującego gola strzelił Jakub Tazbir. Od tego momentu więcej bramek już kibice przy Milionowej nie zobaczyli i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

RKS Mechanik Radomsko – RTS Widzew Łódź 1:1 (0:0)
Bramki: Jakub Tazbir 62 – Przemysław Rodak 59

Mechanik: Dawid – Lewacki, Perliński, Frączyk, Michalski – Szymczak, Nowak (80′ Dryja), Krawczykowski, Tazbir (86′ Pisarek), Piasecki (61′ Grabarczyk) – Walioszczyk (89′ Szewczyk).

RTS Widzew: Sokołowicz – Bartos (90+2′ Bondara), Czaplarski, Bończak, Gromek – Budka, Okachi, Rodak (75′ Kaczyński), Strus – Zawodziński (82′ Możdżonek) – Kowalczyk (72′ Tlaga).