Damian Gul uratował jeden punkt

Remisem 1:1 (0:0) zakończyło się spotkanie Zjednoczonych Gmina Bełchatów z Polonią Piotrków w ramach 38. kolejki IV ligi łódzkiej. Obie bramki wpadły w końcówce pojedynku. Najpierw do siatki trafił król strzelców rozgrywek Kamil Kowalczyk, a remis w 90. minucie uratował gościom Damian Gul.

Mimo optycznej przewagi Zjednoczeni mieli tylko jedną groźną sytuację. W 3. minucie Michał Łągiewczyk w dogodnej sytuacji strzelił w bramkarza. Więcej szans na objęcie prowadzenia miała Polonia. Dwukrotnie Kamila Paprockiego próbował pokonać Jakub Paprocki, ale golkiper miejscowych był czujny. Strzelali również Adrian Malicki i Mateusz Jakubiak, ale były to uderzenia obok bramki. W 45. minucie po rzucie różnym na atomowy strzał z około dwudziestu metrów zdecydował się Daniel Dymek, ale posłał wysoko nad poprzeczką.

W drugiej połowie gra toczyła się akcja za akcję, ale strzały były albo niecelne, albo bramkarze nie mieli problemów ze złapaniem piłki. W 56. minucie po sporym zamieszaniu w polu karnym bełchatowian, dwa strzały zablokowali obrońcy, a trzeci z kilku metrów Adriana Malickiego obronił Paprocki. W odpowiedzi Mateusz Wroński trafił w poprzeczkę. Na pierwszego gola trzeba było czekać do 87. minuty. Po dośrodkowaniu w pole karne najsprytniej zachował się Kamil Kowalczyk i pewnym strzałem z kilku metrów posłał piłkę do siatki. Odpowiedź gości była bardzo szybka. W 90. minucie wyrównującą bramkę z rzutu karnego strzelił Damian Gul i pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Zjednoczeni Bełchatów – Polonia Piotrków 1:1 (0:0)
Kamil Kowalczyk 87 – Damian Gul 90

Zjednoczeni: Paprocki – Kajdanek ż, Dolot ż, Niewiadomski, Turniak – Dymek ż, Niedzielski ż, Rojek, Łągiewczyk (46’ Wroński), Nowak, Kowalczyk.

Polonia: Błażejewski – Grobelny ż, Polit, Kamocki, Sulikowski – Jakubiak, Kowalczyk, Jarzembowski, Paprocki – Malicki ż, Gul.