AKTUALNOŚCI
Michniewicz wraca na ławkę

Czesław Michniewicz został nowym trenera Widzewa Łódź. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Kretka. Nowy szkoleniowiec poprowadzi drużynę już w najbliższym meczu z Lechią Gdańsk, a umowa została podpisana na razie do końca sezonu.


keeza komplety sportowe


– Andrzej Kretek podjął się trenowania pierwszej drużyny w trudnym dla zespołu okresie, kiedy odszedł z klubu Paweł Janas. Mieliśmy wówczas mało czasu na znalezienie zastępcy, a trener Andrzej Kretek, znający klub od lat, zdecydował się podjąć niełatwe wyzwanie. Dziękujemy trenerowi za zaangażowanie i ciężką pracę. Pamiętamy również, że pod jego opieką drużyna rozegrała kilka dobrych spotkań. Jednak nasz zespół potrzebuje zmian, które doprowadzą do tego, że zaczniemy znowu regularnie wygrywać mecze, zdobywać punkty i zajmować lepsze miejsce w tabeli ekstraklasy. Decyzja o zmianie trenera w trakcie trwania rundy była trudna, ale w obecnej sytuacji potrzebna. Doszliśmy do wspólnego wniosku, że jeśli taka zmiana ma przynieść korzyść drużynie, to należy ją przeprowadzić – mówi Mateusz Cacek, wiceprezes zarządu KS Widzew Łódź SA.
– Czesław Michniewicz ma doświadczenie i umiejętności trenerskie. Liczymy, że jego praca w Widzewie korzystnie wpłynie na grę zawodników i wkrótce nasz zespół poprawi swój wynik w rozgrywkach ligowych. Teraz najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie zawodników do kolejnych meczów ekstraklasy i zdobycie kolejnych punktów. Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze kilka miesięcy i nadal mamy realną szansę zająć na koniec dobre miejsce w tabeli. Tego życzymy sobie i nowemu trenerowi – dodaje Mateusz Cacek.

Czesław Michniewicz (ur. 12 lutego 1970 w Brzozówce na terenie obecnej Białorusi) – były piłkarz, a obecnie trener z licencją UEFA Pro. Na pozycji bramkarza występował w klubach Ossa Biskupiec Pomorski, Bałtyk Gdynia, Polonia Gdańsk oraz Amica Wronki. Grał w ekstraklasie, w finale o Puchar Polski, Superpucharze oraz pucharach europejskich. Jako trener pracuje od 1999 roku. Początkowo był trenerem drużyny rezerw, a następnie asystentem pierwszego trenera w Arce Gdynia. W latach 2003-2006 trenował zespół Lecha Poznań, z którym w roku 2004 zdobył Puchar i Superpuchar Polski. Następnie był trenerem Zagłębia Lubin, z którym wywalczył mistrzostwo Polski w sezonie 2006/2007. Ostatnio jako trener pracował w zespole Arki Gdynia w latach 2008-2009.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments