AKTUALNOŚCI
ŁKS podsumowuje juniorów

juniorzy_dŁKS Łódź podsumowuje rozgrywki juniorskie w wykonaniu swoich piłkarzy w juniorach starszych, młodszych oraz w lidze Michałowicza i Deyny.


 
Nazwa ligi: Łódzka Liga Juniorów Starszych Gr 1
Rocznik: 1992/1993
Miejsce w tabeli po rundzie jesiennej: 1
Liczba punktów: 31
Strata punktowa do lidera:
Bramki zdobyte: 59
Bramki stracone: 11
Zwycięstw – remisy – porażki: 10-1-1
Najwyższe zwycięstwo: 10:0 z Victorią Łódź (8. kolejka)
Najwyższa porażka: 1:2 z Górnikiem Łęczyca (13. kolejka)

W rundzie jesiennej grali:

bramkarze: Warcholiński Michał

z pola: Adamczyk Sebastian, Drozdowski Daniel, Dzięgielewski Mateusz, Janiak Bartosz, Kwiatkowski Karol, Landrat Norbert, Popiel Kamil, Staniszewski Amadeusz, Jatczak Tomasz, Karapetyan Hovhannes, Papikyan Volodya, Pawelec Kamil, Potakowski Paweł, Pruszkowski Paweł, Jankiewicz Rafał, Sobańda Szymon, Tokarski Patryk

Zawodnicy urodzeni w roku 1993 to w ŁKS-ie prawdziwe perły. Najlepsi pośród nich grają już w rozgrywkach juniorów starszych, a trener Jan Lirka wypowiada się o nich w samych superlatywach i właśnie na tych młodych zawodnikach opiera grę swojego zespołu. Pozostali zaś wręcz demolują kolejnych przeciwników w swojej lidze. Mimo przeniesienia do rocznika 92 kluczowych graczy jak Sarafiński, Olszewski, czy Sekuterski, drużyna radzi sobie wyśmienicie.


– Cóż, trzeba szczerze przyznać, że poziom ligi nie jest najwyższy. Gramy w rozgrywkach okręgowych, to swoista „przejściówka” między wojewódzką ligą juniorów młodszych i juniorów starszych. – specyfikę ligi opisuje trener zespołu, Piotr Faryński. – Nasi rywale to głównie zespoły z Łodzi, Metalowiec, Kolejarz, czy Start. – Choć istotnie, wśród rywali próżno szukać SMS-u czy GKS-u Bełchatów, to i tak osiągnięcia młodych piłkarzy muszą robić wrażenie. ŁKS utrzymuje sześć punktów przewagi nad drugim w tabeli PTC, pozostawiając daleko w tyle resztę ligi. – Przede wszystkim należy pochwalić wszystkich chłopców za zaangażowanie. Nie jest łatwo znaleźć w sobie motywację, gdy do niedawna walczyło się o awans do mistrzostw Polski, teraz z kolei gra się głównie z drużynami z Łodzi. Moi zawodnicy w każdym meczu dają jednak z siebie wszystko i nie zadowalają się dwiema, czy trzema bramkami tylko dalej grają otwartą, ofensywną piłkę starając się zdobyć tych goli jak najwięcej. – słowa Piotra Faryńskiego nie pozostawiają złudzeń co do tego, że jego drużynie należy się miejsce w lidze wojewódzkiej. – W zeszłym sezonie zabrakło nam naprawdę niewiele do wywalczenia awansu do mistrzostw krajowych, wyprzedził nas jedynie SMS i naprawdę losy tego kto wygra ligę rozstrzygnęły się w ostatniej kolejce. – piłkarze ŁKS-u nie mają się czego wstydzić. Lokalny rywal po zwycięstwie w rozgrywkach, w całej Polsce również nie znalazł pogromcy i zdobył złoty medal ogólnopolskiego turnieju.

– Skupiamy się na tym, żeby wygrać ligę i dobrze przygotować się do rozgrywek w ramach wojewódzkiej ligi juniorów starszych. Będziemy tam występować za rok i mamy ochotę uzyskać awans, który uciekł nam przed rokiem. – podsumowuje trener. Jeśli uda się ta sztuka, to kto wie, czy zespół rocznika 1993 nie zdobędzie dla ŁKS-u medalu na mistrzostwach.
[singlepic id=892 w=320 h=240 float=center]Nazwa ligi: Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych
Rocznik: 1994
Miejsce w tabeli po rundzie jesiennej: 4
Liczba punktów: 26
Strata punktowa do lidera: 6 punktów straty do UKS SMS Łódź
Bramki zdobyte: 34
Bramki stracone: 7
Zwycięstwa – remisy – porażki: 8-2-2
Najwyższe zwycięstwo: 11-0 z Wartą Sieradz
Najwyższa porażka: 2-0 z UKS-em Trójką Tomaszów


W rundzie jesiennej grali:
bramkarze: Dudka Przemysław, Prykowski Tomasz, Wojtysiak Jakub
obrońcy: Filipiak Adrian, Kuśmirek Adam, Majcherowicz Mateusz, Marciniak Tomasz, Ryplewicz Jakub, Surowiec Radosław
pomocnicy: Bielicki Michał, Borkowski Maciej, Jarczewski Dariusz, Komorowski Jakub, Papikyan Aghwan, Sieradzki Bartosz, Szymański Bartosz
-napastnicy: Cupriak Kamil, Jankowski Sebastian, Karmelita Piotr, Mordon Michał, Zaleśny Michał

Kierownikiem drużyny jest pan Jarosław Mordon, a trenerem pan Marcin Pyrdoł.
Najlepsi strzelcy:
Cupriak Kamil – 5
Marciniak Tomasz – 4
Zaleśny Michał – 4


Podsumowanie rundy jesiennej:

Juniorzy młodsi Łódzkiego Klubu Sportowego po rundzie jesiennej sezonu 2010/2011 zajmują czwarte miejsce w tabeli. Z osiągnięć swoich zawodników zadowolony jest trener Marcin Pyrdoł, choć nie ukrywa, że stać ich na jeszcze lepszą grę: – Apetyty były większe, ale czwarte miejsce na koniec rundy jesiennej i perspektywa spotkań z pierwszą 3-ką na wiosnę u siebie napawa optymizmem.

Szkoleniowiec piłkarzy rocznika 1994 pokłada w umiejętnościach swoich graczy duże nadzieje:
– Strata do lidera UKS SMS Łódź, z którym zremisowaliśmy 0:0, to 6 punktów, więc wszystko jest jeszcze możliwe. Możemy być więc pewni, że do kolejnej rundy „Rycerze Wiosny” przystąpią bardzo zmotywowani i zrobią wszystko, aby udowodnić słuszność swojego przydomka.

Pan Marcin Pyrdoł podkreśla także znakomitą postawę swoich podopiecznych w meczu z rówieśnikami z Widzewa: – W derbach Łodzi drużyna juniorów młodszych Akademii Piłkarskiej ŁKS stanęła na wysokości zadania i pokonała na wyjeździe odwiecznego rywala 2:0. Oprócz zwycięskich „małych derbów” dumą napawają także inne okazałe wyniki. Ełkaesiacy z rocznika 1994 potrafili wygrywać wysoko z rywalami takimi jak Warta Sieradz oraz Włókniarz Pabianice. Łącznie tym dwóm zespołom zaaplikowali aż 16 goli nie tracąc żadnego. W całej rundzie do bramki przeciwników trafili 34 razy, a najskuteczniejszym strzelcem zespołu jak dotychczas jest Kamil Cupriak, który ma na swoim koncie pięć goli.
[singlepic id=893 w=320 h=240 float=center]Nazwa ligi: Wojewódzka Liga Deyna
Rocznik: 1995
Miejsce w tabeli po rundzie jesiennej: 9
Liczba punktów: 11
Strata punktowa do lidera: 17 do Pogoni Zduńska Wola
Bramki zdobyte: 32
Bramki stracone: 26
Zwycięstwa – remisy – porażki: 3-2-6
Najwyższe zwycięstwo: 11-1 z Zawiszą Rzgów
Najwyższa porażka: dwukrotnie 4-1 (z GKS-em Bełchatów i Borutą Zgierz)


W rundzie jesiennej grali:

– bramkarze: Chrobak Marcin, Morawski Przemysław

obrońcy: Borowski Sebastian, Gryglik Marcin, Piątkowski Dawid, Stokłosa Jan, Szymajda Alex

– obrońcy/pomocnicy: Bąk Aleksander, Jakubowski Damian, Karło Jakub, Krasnopolski Marcin, Małek Maciej, Stawski Damian, Szumer Oskar

– pomocnicy: Krysiak Rafał, Kuchciak Rafał, Mróz Robert, Owczarek Michał, Rasała Kamil

– pomocnicy/napastnicy: Nowak Filip, Wysocki Piotr, Zając Dominik

-napastnicy: Czechulski Marcin, Lebioda Eryk, Pędziwiatr Adrian, Różalski Patryk, Zganiacz Mateusz


Kierownikiem drużyny jest pan Antoni Białas, a trenerem pan Michał Białas.


Najlepsi strzelcy:
Patryk Różalski – 10 bramek i 2 asysty w 8 meczach
Eryk Lebioda – 8 bramek i 2 asysty w 6 meczach


Podsumowanie rundy jesiennej:

Młodzi piłkarze ŁKS-u z rocznika 1995 rundę jesienną zakończyli na 9 miejscu z dorobkiem 11 punktów. Nie jest to wynik równie imponujący, jak osiągnięcia jniorów i juniorów starczych, jednak zespół występujący w Wojewódzkiej Lidze Deyna musiał stawić czoło wielu przeciwnościom losu. Trener Michał Białas podsumowuje fatalną pod względem zdrowia piłkarzy rundę jesienną: Ta runda była dla nas niesamowicie trudna ze względu na bardzo dużą ilość poważnych kontuzji. Kapitan drużyny złapał nogę, dwóch graczy przechodziło operacje łąkotek, mieliśmy też zerwane więzadła w kolanie oraz pękniętą rzepkę w kolanie. Do tego pierwszy bramkarz zrezygnował z treningów po 4 pierwszych meczach.

Widzimy więc, że reprezentanci ŁKS-u urodzeni w 1995 roku nie mogli zaprezentować pełni swoich umiejętności. Mimo trudnej sytuacji, w jakiej znajdował się zespół, młodzi zawodnicy potrafili pokazać się z najlepszej strony odnosząc wysokie i efektowne zwycięstwa z Zawiszą Rzgów (11-1) oraz MULKS-em Łask (5-0). Skutecznie grająca formacja ofensywna (trzeci atak w lidze) bardzo wiele zawdzięcza dwóm wyróżniającym się graczom – Patryk Różalski i Eryk Lebioda mają zadatki na prawdziwych snajperów, bowiem zdobyli odpowiednio 10 i 8 bramek.

Obecnie powoli wychodzimy na prostą i wiosna z pewnością będzie dużo, dużo lepsza. – zapewnia trener Białas. Kibicom pozostaje wiec trzymać kciuki za młodych „Rycerzy Wiosny”, bowiem drużyna z takim charakterem z pewnością pokaże na co ją naprawdę stać – limit pecha na ten sezon został już chyba wyczerpany.
[singlepic id=894 w=320 h=240 float=center]


Nazwa ligi: Wojewódzka Liga Michałowicz
Rocznik: 1996
Miejsce w tabeli po rundzie jesiennej: 2
Liczba punktów: 25
Strata punktowa do lidera: 5 punktów straty do UKS SMS Łódź
Bramki zdobyte: 28
Bramki stracone: 8
Zwycięstwa – remisy – porażki: 8-2-1
Najwyższe zwycięstwo: 8:0 z Mazovią Rawa Mazowiecka
Najwyższa porażka: 4:0 z UKS SMS Łódź


W rundzie jesiennej grali:

– bramkarze: Sobczak Paweł, Jezierski Dominik, Morawski Przemysław

– obrońcy: Bielawski Kacper, Borowski Krzysztof, Dąbrowiecki Adam, Mielewczyk Kacper, Skoneczny Michał, Stachniak Krzysztof, Świątek Bartłomiej, Urbaniak Adam

– pomocnicy: Dynel Łukasz, Dziedzic Bartłomiej, Jakubowski Arkadiusz, Maciejewski Albin, Panasiuk Filip, Rosiak Norbert, Wolnicki Norbert, Kacela Marcin

-napastnicy: Bogdański Dominik, Chojnacki Maciej, Chrobak Bartłomiej, Dresler Sebastian, Szczepański Salwador


Kierownikiem drużyny jest pan Jarosław Maciejewski, a trenerem pan Jarosław Byczkowski.


Najlepsi strzelcy:
Chojnacki Maciej – 7
Maciejewski Albin – 6
Borowski Krzysztof – 3


Najwięcej rozegranych minut:
Borowski Krzysztof – 880 minut – wszystkie mecze w rundzie rozegrane w pełnym wymiarze czasu
Maciejewski Albin – 839 minut
Stachniak Krzysztof – 795 minut


Podsumowanie rundy jesiennej:

Młodzi piłkarze występujący w Wojewódzkiej Lidze Michałowicz to kolejna drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego, która rundę jesienną kończy na pozycji wicelidera rozgrywek. Z osiągnięć swoich zawodników zadowolony jest trener, pan Jarosław Byczkowski: Runda jesienna sezonu 2010/2011 w wykonaniu mojego zespołu wypadła dobrze. Była ona ciężka i trudna z powodu pewnych zawirowań w zespole na początku rundy… Potem było już tylko lepiej i z meczu na mecz chłopcy się rozkręcali, o czym świadczy piorunująca końcówka w naszym wykonaniu.

Pomimo że łódzcy piłkarze z rocznika 1996 byli prawie najlepsi w rundzie, wywalczenie drugiego miejsca w wyrównanej pod względem sportowym lidze nie przyszło im łatwo. O poziomie zespołów, z którymi rywalizowali młodzi ełkaesiacy wypowiada się szkoleniowiec zespołu: W tym sezonie Wojewódzka Liga Michałowicz jest bardzo wyrównana i jedynym zespołem, który wyprzedza pozostałe jest UKS SMS Łódź, naszpikowany reprezentantami województwa łódzkiego. Reszta zespołów jest wyrównana i właściwie nie ma w lidze słabeuszy, oprócz Mazovii Rawa Mazowiecka.

Poproszony o wskazanie wartych zapamiętania spotkań rozegranych przez czternastoletnich piłkarzy pan Byczkowski wylicza: Dobre i bardzo wyrównane mecze zagraliśmy z GKS Bełchatów (remisując 1:1) oraz z Pelikanem Łowicz (wygrana 1:0), Unią Skierniewice (wygrana 4:2) i zespołem z Bukowca Opoczyńskiego (wygrana 2:1). Jednak najlepiej przez nas zapamiętany mecz rundy jesiennej to ostatnia potyczka z Widzewem na boisku przeciwnika. Wygraliśmy 1:0 po bardzo dobrej grze wszystkich zawodników. Każdy z nich w tym meczu dał z siebie 100%, z czego jestem bardzo dumny. Pokazaliśmy wielu osobom, że potrafimy grać w piłkę, a przede wszystkim potrafimy walczyć jak przystało na ełkaesiaków! Byliśmy ogromnie zmobilizowani, zdeterminowani, odczuwaliśmy wielką wolę zwycięstwa. Nie pomagał nam sędzia, który przedłużył mecz o 5 minut, a i tak graliśmy w sumie 8 minut dłużej i w dodatku bez 2 zawodników, których arbiter „wyrzucił” na kary minutowe w doliczonym czasie gry. Grało 11 zawodników Widzewa na 9 ełkaesiaków… Mecz ten jednak zakończyliśmy zasłużonym zwycięstwem na boisku odwiecznego rywala, co bardzo cieszy!

Jak mogliśmy się przekonać w trakcie trwania rundy jesiennej, młodzi piłkarze ŁKS-u z rocznika 1996 to bardzo waleczni i charakterni zawodnicy, z którym nasz klub będzie miał jeszcze wiele pożytku. Trzymamy kciuki za drużynę pana trenera Byczkowskiego w rundzie rewanżowej sezonu 2010/2011.

[singlepic id=895 w=320 h=240 float=center]Źródło: ŁKS Łódź

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
lol
13 lat temu

z tego co widze na lkslodz.pl, to juniorów i lige kuchara też podsumowano. To czemu nie ma tego tutaj/ co oni gorsi?

x2
13 lat temu

w meczu ze zdunska wola obaj strzelili po 1 bramce , a na stronie akademi jest podane ze strzelil 2 Rozalski – dlatego jest błąd

1908
13 lat temu

W roczniku 95 i Różalski i Lebioda mają po 9 goli.