Poważna kontuzja Jakuba Zagawy

Bardzo pechowo ligowy sezon zakończył zawodnik Orła Nieborów (IV liga łódzka) Jakub Zagawa. Młody piłkarz podczas ostatniego meczu w ramach 38. kolejki ze Stalą Głowno po starciu z jednym z rywali doznał poważnej kontuzji. Złamał nogę i karetką został odwieziony do pobliskiego szpitala.

Do sytuacji doszło podczas sobotniego wyjazdowego meczu Orła ze Stalą Głowno. W 54. minucie przy stanie 2:0 dla gospodarzy, jeden z zawodników Stali brutalnie od tyłu zaatakował Jakuba Zagawę, który padł na murawę. Od samego początku widać było, że jest to poważna kontuzja. Podejrzewano złamaną nogę. Mecz został przerwany, a działacze wezwali pogotowie. Po około dwudziestu minutach z pobliskiego Strykowa przyjechała pomoc medyczna.

Zawodnik został przewieziony do szpitala w Łodzi. Okazało się, że ma złamaną kość strzałkową i piszczelową bez przemieszczenia. Od razu został poddany zabiegowi operacyjnemu. Założono mu gips na podkurczoną nogę od kostki po pachwinę. Unieruchomioną nogę będzie miał przez sześć tygodni. Po tym czasie czekać go będzie długa rehabilitacja.

Jak poinformował prezes Orła Nieborów Tomasz Wierzbicki sędzia nie ukarał zawodnika Stali ewidentną czerwoną kartką tylko napomniał żółtym kartonikiem, a po meczu nie zamieścił w protokole odpowiedniej notatki o poważnej kontuzji zawodnika. Jeśli chodzi o sprawcę kontuzji to bardzo szybko został zmieniony i opuścił boisko, a następnie bez słowa kilka minut przed końcem opuścił obiekt. Jakub Zagawa za dwa tygodnie ma świętować swoje osiemnaste urodziny.