Triumfalny powrót Ceramiki ze Słubic

W Słubicach odbył się Finał Centralny 32. Ogólnopolskiego Turnieju LZS Chłopców Piłkarska Kadra Czeka im. Stanisława Tymowicza pod patronatem PZPN. Do turnieju przystąpiło 15 drużyn wyłonionych w finałach wojewódzkich. Znakomicie spisała się Ceramika Opoczno, która wygrała cały turniej i wywalczyła tym samym mistrzostwo Polski LZS.

Skład Ceramiki złożony był z samych uczniów Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie. W fazie grupowej opocznianie pokonali: Gimnazjum Bakałarzewo 15:0, Znicz Biała Piska 13:1 oraz MGKS Oława 2:0. W ćwierćfinale Ceramika zmierzyła się z mistrzem województwa małopolskiego Grodem Podegrodzie i wygrała po zaciętym spotkaniu 3:2. Półfinał przyniósł łatwiejszą przeprawę. Młodzi opocznianie pewnie wygrali z LKS Izdebki 6:0 (2:0) i awansowali do finału. W nim pokonała Koronę Wschowa, która reprezentowała województwo lubuskie. Wynik decydującej potyczki to 5:2.

Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowe dyplomy, medale, stroje sportowe oraz puchar sfinansowany przez Zbigniewa Bońka, Prezesa PZPN. Drużyna Ceramiki zwyciężyła także w kategorii fair play, nie otrzymawszy w całym turnieju ani jednej kary indywidualnej i z rąk Starosty Powiatu Słubickiego otrzymała puchar. Najlepszym trenerem został  uznany szkoleniowiec zwycięskiej drużyny Marcin Pierwoła.  Najlepszym strzelcem turnieju został Kacper Giełzak, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju według trenerów (także trenerów kadr PZPN Marcina Dorny oraz Bartosza Zalewskiego) został Mateusz Jarząbek. Tych dwóch zawodników otrzymało powołanie na konsultację selekcyjną kadry Polski U-16 w Opalenicy.