Ostatni kwadrans pogrążył Brunatnych

PGE GKS Bełchatów doznał drugiej porażki w rundzie jesiennej II ligi. Drużynę Andrzeja Konwińskiego pokonała Polonia Bytom. O wygranej bytomian zdecydował ostatni kwadrans meczu. Pawła Lenarcika pokonali Aleksander Januszkiewicz i Patryk Stefański. Wcześniej Brunatni nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji do zdobycia gola.

Bełchatowianie rozpoczęli mecz z ogromnym animuszem i już w 2. minucie egzekwowali dwa rzuty rożne. Bliski szczęścia był Marcin Krzywicki, ale obrońcy Polonii w porę zażegnali niebezpieczeństwo. W 14. minucie powinno być 1:0 dla gości. Minimalnie pomylił się Dawid Flaszka, którego strzał głową przeleciał obok słupka. W odpowiedzi bardzo groźną sytuację ze strony zespołu z Bytomia wyjaśnił Paweł Lenarcik. W następnych minutach gra się uspokoiła i przeniosła w środkową strefę boiska. W 40. minucie jeszcze jedną szansę mieli bełchatowianie. Krzywicki podał do Flaszki, a ten o centymetry minął się z piłką. Gdyby doszedł do piłki byłoby 1:0 dla Brunatnych.

Dziesięć minut po zmianie stron Lenarcika uratował słupek. Na potężny strzał zza linii pola karnego zdecydował się Arkadiusz Kowalczyk i był bliski szczęścia. Dwie minuty później odpowiedział Krzywicki, ale znakomitą paradą popisał się bramkarz Polonii Matko Perdijić. W 75. minucie Polonia zadała decydujący cios. Lenarcika pokonał strzałem głową Aleksander Januszkiewicz. Załamani bełchatowianie 120 sekund stracili drugiego gola po precyzyjnym uderzeniu Patryka Stefańskiego. W końcówce Brunatni próbowali jeszcze zmienić losy spotkania, ale gospodarze nie pozwolili już wydrzeć sobie wygranej.

Polonia Bytom – PGE GKS Bełchatów 2:0 (0:0)

PGE GKS: Lenarcik – Grolik, Zgarda (81′ Zięba), Flaszka, Maciejewski (86′ Pałczyński) – Klepczyński ż, Michalak, Rachwał, Pisarczuk, Witasik (68′ Lenartowski) – Krzywicki

Sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg). Widzów: 1000