Festiwal czerwieni w Przedborzu

Trzy bramki, cztery czerwone kartki, wielka pomeczowa awantura i wezwana policja – tak można w skrócie opisać boiskowe wydarzenia w Przedborzu. W meczu 3. kolejki IV ligi łódzkiej miejscowa Pilica pokonała Polonię Piotrków 2:1 (1:0) i zdobyła tym samym pierwsze punkty w sezonie.

Od początku meczu przewagę uzyskała Pilica, która stwarzała pod bramką Filipa Błażejewskiego groźne sytuacje. Polonia umiejętnie się jednak broniła. W 23. minucie sędzia spotkania Piotr Chmielewski pokazał drugą żółtą kartkę Erykowi Sulikowskiemu i goście od tego momentu musieli grać w dziesiątkę. Dziesięć minut później stracili bramkę po strzale Daniela Szymczyka, a na kilka minut przed końcem za skandaliczne zachowanie z ławki rezerwowych wyrzucony został trener Polonii Aleksandar Majić.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali przebieg meczu, a w 67. minucie podwyższyli na 2:0. Błażejewskiego pokonał Marek Jończyk. Najwięcej emocji przyniosła końcówka meczu. Niestety emocji w negatywnym sensie. Nerwowo nie wytrzymał kolejny z graczy Polonii Adrian Malicki, który obejrzał czerwony kartonik. Mimo osłabienia Polonia strzeliła bramkę po zamieszaniu w polu karnym Pilicy, ale na wyrównanie zabrakło czasu. Po ostatnim gwizdku sędziego na obiekcie w Przedborzu rozpętała się awantura. Z porażką i z decyzjami sędziego nie mogli pogodzić się piłkarze i działacze gości. Aby uspokoić sytuację działacze Pilicy podjęli decyzję o wezwaniu policji. W takich okolicznościach autokar z piotrkowskim zespołem opuszczał Przedbórz.

Pilica Przedbórz – Polonia Piotrków 2:1 (1:0)
Bramki: Daniel Szymczyk 33, Marek Jończyk 67 – samobójcza 90

Pilica: Ćwikła – Cander, Frączyński ż, Głowacki, Jachymski (85′ Kujawski) – Jończyk (75′ Rek), Motyka ż, Kornacki, Lizińczyk ż, cz – Potęga (65′ Kucharski), Szymczyk.
Trener: Tomasz Fiszer

Polonia: Błażejewski – Grobelny ż, Jakubiak, Jarzembowski ż, Malicki ż, cz – Kamocki, Zaor, Patryk Grzesiuk, Sulikowski ż, cz – Grzybowski, Wrona.
Trener: Aleksandar Majić.