Premierowa wygrana kobiecego UKS SMS

Są historyczne pierwsze punkty w żeńskiej Ekstralidze dla beniaminka rozgrywek. UKS SMS Łódź pokonał przed własną publicznością AZS PSW Biała Podlaska 4:0 (1:0), a trzy bramki w tym spotkaniu zdobyła Martyna Wiankowska. Strzelecki festiwal łodzianek zapoczątkowała w pierwszej połowie Linda Dudek.

Podopieczne Marka Chojnackiego przegrały pierwsze dwa mecze i do spotkania z AZS PSW przystąpiły z ogromną determinacją. Od pierwszej minuty zepchnęły swoje rywalki do głębokiej obrony. Na efekty bramkowe trzeba było czekać jednak aż do 31. minuty. Podanie Weroniki Zasowskiej wykorzystała Linda Dudek i do przerwy łodzianki prowadziły 1:0. Druga połowa to koncert Martyny Wiankowskiej. Reprezentantka Polski nie strzeliła co prawda w 54. minucie rzutu karnego, ale 60 sekund później popisała się celną główką po asyście Zasowskiej. Wiankowska trafiła jeszcze do bramki rywalek w 60. i 82. minucie. Zaliczyła tym samym hat-tricka.

UKS SMS Łódź – AZS PSW Biała Podlaska 4:0 (1:0)
Bramki: Linda Dudek 31, Martyna Wiankowska 55, 60, 82

UKS SMS Łódź: Paturaj – Zubczyk (84′ Daleszczyk), Chmal, Kurek, Konat – Kowalska (80′ Osińska), Walak (70′ Molenda), Salamon (86′ Piątkowska), Wiankowska – Zasowska (75′ Kurzawa) – Dudek.
Trener: Marek Chojnacki

Kolejny mecz łodzianki rozegrają 28 sierpnia o 12:00 w Gdańsku z miejscowym Sztormem.