Pierwszy komplet Jutrzenki Warta

Po dwóch porażkach i remisie pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie IV ligi łódzkiej zanotowała Jutrzenka Warta. W niedzielnym spotkaniu 3. kolejki zespół Marka Przybyła pokonał przed własną publicznością Zawiszę Rzgów 2:0 (1:0). Bramki zdobyli: Stefan Potocki i Rafał Różycki. Pozwoliło to Jutrzence awansować na dziewiąte miejsce w tabeli.

Po wyrównanym pierwszym kwadransie do głosu doszli gospodarze. W 16. minucie powinno być 1:0 dla Jutrzenki, ale w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybili defensorzy Zawiszy. Kolejne minuty przyniosły kolejne sytuacje podbramkowe. Nie wykorzystali ich: Rafał Różycki i Robert Jarecki. Upragniona bramka padła w 40. minucie. Podanie Jareckiego wykorzystał Stefan Potocki, który strzałem głową pokonał Krystiana Wawrzyńskiego.

Przewaga Jutrzenki uwidoczniła się jeszcze bardziej po zmianie stron. Prowadzenie gospodarzy podwyższył w 70. minucie Różycki, który dobił strzał Potockiego. W końcówce meczu Jutrzenka przeżywała trudne chwile. W 84. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Artur Wolny i gospodarze zmuszeni byli grać w dziesiątkę. Zawisza stworzył trzy sytuacje, ale doskonale spisał się bramkarz Tomasz Kwiatkowski, który obronił sytuację sam na sam i dwa groźne uderzenia z dystansu.

Jutrzenka Warta – Zawisza Rzgów 2:0 (1:0)
Bramki: Stefan Potocki 40-głową, Rafał Różycki 70

Jutrzenka: Kwiatkowski – Wasilewski, Wolny ż, cz, Korona, Kosecki ż – Rymarski, Graczykowski ż (86′ Sajda) – Jarecki (82′ Gajewski), Maliszewski (73′ Przezak ż), Potocki – Rafał Różycki (77′ Armatys ż).
Trener: Marek Przybył

Zawisza Rzgów: Wawrzyński – Bartłomiejczyk, Piotrowski, Olejnik (65′ Telesiewicz), Wiśniewski – Grzejdziak, Rechciński, Dudka, Kulik (87′ Modranka) – Bronka ż, Klimek (72′ Kaczmarkiewicz).
Trener: Michał Osiński

Sędziował: Kamil Kardacki (Łódź). Widzów: 150