Polonia Piotrków wygrała dla Kuby

W spotkaniu kończącym 4. kolejkę spotkań IV ligi łódzkiej Polonia Piotrków pokonała przed własną publicznością zespół RKS Mechanika Radomsko 2:0 (0:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli w drugiej połowie Mariusz Zaor i Aleksander Cieślik. Z wielu względów było to bardzo ważne zwycięstwo dla piotrkowskiej drużyny.

Tragiczna śmierć Jakuba Paprockiego, którego cała społeczność Polonii Piotrków pożegnała w poniedziałek, oraz zawirowania kadrowe (dwie czerwone kartki w Przedborzu i kara dla trenera Aleksandara Majicia) odcisnęły swoje piętno na piłkarzach. Polonia w pierwszej połowie grała słabiej od RKS Mechanika, a bramkarz gospodarzy Filip Błażejewski miał pełne ręce roboty. Obronił kilka trudnych piłek i tylko dzięki jego postawie piotrkowski zespół zachował do przerwy czyste konto.

Obraz gry uległ zmianie w drugiej połowie, a właściwie w ostatnich dwudziestu minutach. W 73. minucie nieskuteczny wcześniej Mariusz Zaor znalazł receptę na Rafała Dawida i umieścił piłkę w bramce. Chwilę później Zaor został zmieniony przez Aleksandra Cieślika, który ustalił wynik meczu na 2:0. Polonia mogła wygrać wyżej, ale w końcówce uderzenie Konrada Jarzembowskiego bramkarz RKS Mechanika sparował na poprzeczkę.

To zwycięstwo dedykujemy oczywiście naszemu koledze Kubie Paprockiemu, myślę, że to będzie jedno z wielu wygranych przez nas spotkań, coraz lepiej rozumiemy się na boisku, ale potrzebujemy jeszcze kilku meczów, żeby zwłaszcza młodsi gracze złapali odpowiedni rytm – powiedział strzelec pierwszej bramki Mariusz Zaor.

PKS Polonia Piotrków – RKS Mechanik Radomsko 2:0 (0:0)
Bramki: Mariusz Zaor 73, Aleksander Cieślik 85

Polonia: Błażejewski – Patryk Grzesiuk, Ornafa, Grobelny, Cukiernik (63′ Skupień) – Grzybowski (90′ Kukulski), Wrona (88′ Lenarcik), Jakubiak, Kowalczyk, Jarzembowski – Zaor (77′ Cieślik)

RKS Mechanik: Dawid – Socik (68′ Woldański), Perliński, Nowak, Lewacki – Szymczak (80′ Oleśkiewicz), Krawczykowski, Tazbir, Piasecki (58′ Kasztelan), Walioszczyk (73′ Pisarek) – Majewski