ŁKS stracił gola, ale wygrał w Ełku

ŁKS Łódź pokonał na wyjeździe MKS Ełk 2:1 (1:1) w spotkaniu 6. kolejki III ligi (grupa I). Łódzki zespół stracił pierwszego gola w tym sezonie, ale potrafił szybko wyrównać, a w drugiej połowie dzięki bramce Artura Golańskiego zainkasował bardzo ważne trzy punkty.

Podopieczni Marcina Pyrdoła byli faworytem tego spotkania. W 9. minucie stracili jednak bramkę. Na uderzenie z 16 metrów zdecydował się Michał Hryszko i po raz pierwszy w tym sezonie Michał Kołba musiał wyciągać piłkę z bramki. 60 sekund później było 1:1. Do wyrównania doprowadził Jakub Nowak. Remisowym wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Pięć minut po zmianie stron ŁKS strzelił zwycięskiego gola. Świetne podanie Pawła Pyciaka wykorzystał Artur Golański. Jak się okazało był to ostatni strzelecki akcent w tym spotkaniu. ŁKS nie zachwycił swoją grą, ale wygrał z zespołem swojego byłego trenera Piotra Zajączkowskiego i po sześciu meczach ma na koncie szesnaście punktów.

MKS Ełk – ŁKS Łódź 1:2 (1:1)
Bramki: Michał Hryszko 9 – Jakub Nowak 10, Artur Golański 50

ŁKS Łódź: Kołba – Pyciak, Juraszek, Ślęzak, Rozmus ż – Nowak (58′ Nowacki), Kocot, Bryła (66′ Gamrot), Golański (78′ Kowal), Kopka – Radionow (87′ Sarafiński)