Traktorki bez punktu w Łodzi

RTS Widzew Łódź pokonał Ursus Warszawa 2:1 (0:0) w spotkaniu zamykającym 8. kolejkę III ligi (grupa I). Obie bramki dla drużyny Marcina Płuski zdobył na początku drugiej połowy Mateusz Michalski. Ursus odpowiedział trafieniem Roberta Słomki, ale na więcej przyjezdnych nie było już stać mimo gry z przewagą jednego zawodnika.

Początek spotkania nieoczekiwanie należał do gości, którzy kilkakrotnie zagrozili bramce Michała Chorosia. RTS Widzew odpowiedział akcjami Roberta Kowalczyka i Sebastiana Zielenieckiego. Pod bramką Ursusa zabrakło jednak skuteczności.

Druga połowa rozpoczęła się dla Widzewa jak marzenie. Mateusz Michalski tuż po wznowieniu dał gospodarzom prowadzenie, a chwilę później wykorzystał podanie Adriana Budki i podwyższył na 2:0. W 65. minucie Ursus uzyskuje kontakt za sprawą trafienia Roberta Słomki i sprawa wygranej łodzian zaczęła się komplikować. W 74. minucie skomplikowała się jeszcze bardziej po drugim żółtym kartoniku dla Krzysztofa Możdżonka. Ursus na szczęście nie wykorzystał liczebnej przewagi i zespół Marcina Płuski odniósł piątą wygraną w tym sezonie.

RTS Widzew Łódź – Ursus Warszawa 2:1 (0:0)
Bramki: Mateusz Michalski 47, 50 – Robert Słomka 65

RTS Widzew: Choroś – Tlaga, Jędrzejczyk, Zieleniecki, Szewczyk – Rodak ż, Budka (90′ Bartos), Możdżonek ż, cz, Michalski (70′ Strus), Mąka ż (77′ Okachi) – Kowalczyk (63′ Burski)