ŁKS umocnił się na fotelu lidera

ŁKS Łódź pewnie pokonał zespół Sokoła Aleksandrów 2:0 (1:0) w spotkaniu 9. kolejki III ligi (grupa I) i umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Bilans zespołu Marcina Pyrdoła jest wymarzony. ŁKS wygrał osiem z dziewięciu meczów. Strzelił 20 bramek, a stracił zaledwie jedną. Przed własną publicznością Michał Kołba jest w tym sezonie niepokonany.

Już w 4. minucie łódzki lider mógł objąć prowadzenie. Po strzale Łukasza Kopki znakomitą interwencją popisał się jednak Karol Domżał. Sokół odpowiedział akcją z 26. minuty. Mariusz Zasada dograł piłkę do Joachima Pabjańczyka, który z odległości 10 metrów mocno uderzył na bramkę Michała Kołby. Trafił jednak prosto w bramkarza. Dwie minuty później błąd w defensywie Sokoła wykorzystał Jewhen Radionow i Domżał zmuszony był wyciągać piłkę z bramki. Tuż przed przerwą na 2:0 mógł podwyższył Aleksander Ślęzak. Minimalnie jednak chybił.

W przerwie meczu kibice wzięli udział w tradycyjnym konkursie rzutów karnych, a jedną ze strzelających była…panna młoda. Pokonała Przemysława Kazimierczaka i otrzymała ogromne brawa od publiczności.

Dobre nastroje na stadionie ŁKS podtrzymane zostały po przerwie. W 71. minucie prowadzenie łodzian podwyższył Damian Guzik i stało się jasne, że zespół Marcina Pyrdoła odniesie ósme zwycięstwo w tym sezonie. Schodzących z murawy piłkarzy żegnały gromkie oklaski. ŁKS gra dobrze i co najważniejsze skutecznie.

ŁKS Łódź – Sokół Aleksandrów 2:0 (1:0)
Bramki: Jewhen Radionow 28, Damian Guzik 71

ŁKS Łódź: Kołba – Pyciak ż, Ślęzak, Juraszek, Rozmus – Guzik ż (73′ Nowacki), Bryła ż (79′ Gamrot), Golański (72′ Kowal), Kocot, Kopka – Radionow (81′ Michałek)

Sokół: Domżał – Golański, Bierżyński, Woźniczak, Zasada – Rogalski, Kobiera, Marciniak (79′ Knera), Chojecki, Pabjańczyk (59′ Wrzesiński) – Przezak (59′ Pietrasiak)