Brunatni są na samym dnie tabeli

Po jedenastu kolejkach II ligi drużyna PGE GKS Bełchatów na ostatnim miejscu w tabeli. Tego nie spodziewał się chyba nikt. Bełchatowianie mieli spróbować powalczyć o I ligę tymczasem wiele wskazuje na to, że będą bronić się przed spadkiem. Podopieczni Andrzeja Konwińskiego grają słabo, bez polotu i zasłużenie przegrali w Legionowie z Legionovią 0:1 (0:1).

Już w 4. minucie przyjezdni stworzyli idealną sytuację do zdobycia bramki. Wykonywali rzut wolny z 18 metrów. Patryk Rachwał uderzył jednak w mur zawodników Legionovii. Pierwszy kwadrans zdecydowanie należał do Brunatnych, ale nie przełożyło się to na zdobycz bramkową. Legionovia czekała na swoją szansę. Taka nadarzyła się w 32. minucie. Świetne podanie otrzymał Marcin Wodecki, który wygrał pojedynek sam na sam z Pawłem Lenarcikiem i zdobył bramkę. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się od strzałów z daleka Dawida Flaszki i Dawida Dzięgielewskiego. Piłka przelatywała jednak obok bramki Legionovii. Gospodarze nastawili się na grę z kontry i kwadrans przed końcem mogło być 2:0. Wodecki nie trafił jednak w bramkę. Jeszcze w doliczonym czasie gry obrońcy PGE GKS wyjaśnili sytuację pod własną bramką i mecz zakończył się jednobramkową wygraną zespołu z Legionowa.

Legionovia Legionowo – PGE GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
Bramka: Marcin Wodecki 32

PGE GKS: Lenarcik – Pisarczuk (74′ Krzywicki), Grolik, Klepczyński, Szymorek ż – Andrzejczak (77′ Bartosiak), Rachwał, Lenartowski (46′ Flaszka), Zgarda ż (81′ Łabędzki), Maciejewski – Dzięgielewski.