Dziesiąta wygrana Warty Działoszyn

Warta Działoszyn pokonała przed własną publicznością Omegę Kleszczów 5:2 (0:1) w spotkaniu 13. kolejki IV ligi łódzkiej. Zwycięstwo podopiecznym Grzegorza Bodnara nie przyszło jednak łatwo. Jeszcze na kwadrans przed końcem przegrywali 1:2. Goście grali od 26. minuty w osłabieniu, ale mimo tego walczyli ambitnie i dopiero w ostatnich piętnastu minutach musieli uznać wyższość lidera.

W 13. minucie prowadzenie dał Omedze Marek Grabowski. Niestety dwanaście minut później miała miejsce sytuacja, która miała ogromny wpływ na dalszy przebieg meczu. Przed polem karnym zawodnika gospodarzy sfaulował Paweł Wiśniewski, a sędzia usunął bramkarza przyjezdnych z boiska. Z konieczności musiał zastąpić go 17-letni Mateusz Gałczyński. Młody golkiper zachował czyste konto do 50. minuty. Wtedy receptę znalazł na niego Damian Zawieja, który wyrównał na 1:1. Omega nie rezygnowała. Zapachniało niespodzianką kiedy Szymona Olkusza pokonał w 68. minucie Robert Tomesz. Gra w osłabieniu dała się jednak we znaki Omedze w ostatnim kwadransie. Warta strzeliła aż cztery gole i wygrała ostatecznie aż 5:2.

Warta Działoszyn – Omega Kleszczów 5:2 (1:1)
Bramki: Damian Zawieja 50, Oskar Korbela 75, Mateusz Stępień 84, Maciej Krysiak 87, Paweł Marchewka 89 – Marek Grabowski 13, Robert Tomesz 68

Warta Działoszyn: Olkusz – Bąkowicz ż, Stępień ż, Kurpiewski (72′ Bartoszek), Stolarczyk (41′ Pałyga) – Nagielski (46′ Porochnicki), Marchewka, Zawieja, Kukulski ż – Korbiela, Magiera (46′ Krysiak).
Trener: Grzegorz Bodnar

Omega: Paweł Wiśniewski cz – Szewczyk, Pałyska, Grzywiński, Mateusz Roczek – Paweł Kowalski, Belica ż, Tomesz, Niedbala (26′ Mateusz Gałczyński) – Janeczek (65′ Smuga ż), Grabowski (70′ Barański).
Trener: Marcin Zimoch