Mitech Żywiec pokonany w Łodzi

W 10. kolejce żeńskiej Ekstraligi UKS SMS Łódź pokonał brązowego medalistę minionego sezonu – Mitech Żywiec 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobyła dla łódzkiej drużyny Martyna Wiankowska. To szósta wygrana drużyny Marka Chojnackiego, a UKS SMS umocnił się dzięki niej na czwartym miejscu w tabeli.

Znacznie więcej emocji było przy Milionowej w drugiej odsłonie sobotniego meczu. Grające agresywnie i wysokim pressingiem rywalki sprawiły łodziankom dużo problemów. W 56. minucie Mitech trafił z karnego w poprzeczkę. Dwie minuty później po uderzeniu Lindy Dudek piłka trafiła w słupek. Decydująca akcja miała miejsce w 68. minucie. Wtedy to, po świetnym dośrodkowaniu Darii Kurzawy, Martyna Wiankowska zdobyła głową bramkę. Rywalki próbowały odrobić straty. W końcówce piłkę zmierzającą do pustej bramki wybiła Katarzyna Konat.

UKS SMS Łódź – Mitech Żywiec 1:0 (0:0)
Bramka: Martyna Wiankowska 68

UKS SMS: Paturaj – Zubchyk, Chmal, Kurek, Konat – Kowalska (46′ Kurzawa), Walak (58′ Molenda), Salamon (90′ Daleszczyk), Wiankowska (82′ Piątkowska) – Zasowska (75′ Osińska), Dudek.
Trener: Marek Chojnacki

W najbliższą środę (19 października) łodzianki grają na wyjeździe mecz 1/16 finału Pucharu Polski z GKS Katowice. Następny mecz ligowy to wyjazd do Szczecina. 29 października UKS SMS zagra z miejscową Olimpią.