Andrespolia urwała punkty Zjednoczonym

Jeden z faworytów do awansu stracił kolejne punkty. W spotkaniu 13. kolejki IV ligi Zjednoczeni Gmina Bełchatów cudem uratowali remis z Andrespolią Wiśniowa Góra. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry do wyrównania doprowadził niezawodny ostatnio Konrad Niedzielski. Zespół Edwarda Cecota traci pięć punktów do Warty Działoszyn.

Z wysokiego C zaczęli gospodarze. Już w 2. minucie groźnie strzelał Sebastian Radzio, ale Wiktor Baranowski obronił. 180 sekund później, po akcji Damiana Kopy, będący na 5 metrze Radzio nie trafił głową w piłkę. Chwilę później zaatakowali goście. Uderzenie zza pola karnego Mikołaja Rasia minęło jednak słupek. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy, po rzucie wolnym wykonywanym przez Łukasza Matuszczyka, głową strzelał Konrad Niedzielski. Dawid Kulpa z trudem wybił piłkę.

W drugiej połowie to goście grali z wiatrem i próbowali to wykorzystać strzelając z daleka. Andrzej Dolot, Konrad Niedzielski, Mikołaj Raś i rezerwowy Michał Konecki nie potrafili jednak pokonać Kulpy. W 55. minucie to Andrespolia objęła prowadzenie. Na strzał z 16 metrów zdecydował się Radzio. Piłka wpadła przy słupku i Baranowski był bez szans. W 66. minucie powinno być 2:0. Po akcji Kopy, z najbliższej odległości piętą uderzał były zawodnik Zjednoczonych Jan Rojek. Nie trafił jednak w bramkę. Dziesięć minut później Radzio, po strzale głową, trafił w poprzeczkę. Gości do ataków zmobilizowało wejście Piotra Gołucha. W 90. minucie, po rzucie rożnym Matuszczyka, Dolot trafił w poprzeczkę. Wyrównanie padło w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Aut z wysokości linii pola karnego wykonywał Dolot. Po raz kolejny pokazał, że umie rzucać piłkę daleko. Futbolówka poleciała na siódmy metr przed bramkę, gdzie najwyżej wyskoczył Niedzielski i głową zdobył dziewiątego gola w sezonie.  Warto dodać, że w Andrespolii zagrało dwóch byłych zawodników United: Jan Rojek i Adrian Rzepecki.

Andrespolia Wiśniowa Góra – Zjednoczeni Gmina Bełchatów 1:1 (0:0)
Bramki: Sebastian Radzio 55 – Konrad Niedzielski 90

Andrespolia: Kulpa – Wilk ż, Polit, Pietras, Sławiński ż – Rojek (80′ Rzepecki), Radzio (88′ Lipski), Rachubiński, Świątkiewicz, Kopa (78′ Kuchciak) – Lubczyński (72′ Jurkowski)

Zjednoczeni Gmina: Baranowski – Kajdanek, Matuszczyk ż, Nowaczyk, Grzejda (60′ Konecki) – Gul ż, Dolot ż, Raś, Wroński (86′ Napieraj), Dymek (65′ Gołuch) – Niedzielski

Sędziował: Mariusz Ślęzak (Sieradz).

Na podstawie relacji Huberta Kwiatkowskiego.