Pechowa końcówka w Bełchatowie

PGE GKS Bełchatów przegrał z Radomiakiem Radom 0:1 (0:0) w spotkaniu 14. kolejki II ligi. O porażce zespołu Andrzeja Konwińskiego zdecydowała końcówka pojedynku. Zwycięskiego gola dla gości strzelił Brazylijczyk Leandro, który pokonał Kamila Bruchajzera w 88. minucie meczu.

W pierwszej połowie dobrze grający bełchatowianie posiadali przewagę, ale pod bramką Adriana Szadego brakowało precyzji. Okazje do zdobycia prowadzenia mieli Konrad Andrzejczak oraz Szymon Zgarda.

Po zmianie stron grę nadal prowadzili podopieczni Andrzeja Konwińskiego. W 74. minucie rezerwowy Marcin Krzywicki mógł pokonać bramkarza, ale Szady w dobrym stylu obronił jego strzał w krótki róg. Decydująca akcja dla losów spotkania miała miejsce na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Piłkę stracił Patryk Rachwał, trafiła ona do Kamila Kościelnego, a następnie do wychodzącego na czystą pozycję Leandro. Brazylijczyk, który przed laty grał w Zawiszy Rzgów, nie dał szans Bruchajzerowi.

PGE GKS Bełchatów – Radomiak Radom 0:1 (0:0)
Bramka: Leandro 88

PGE GKS: Bruchajzer – Pisarczuk ż, Grolik, Michalak, Bartosiak ż – Zięba, Rachwał, Zgarda, Kondracki (67′ Okada), Andrzejczak (82′ Łabędzki) – Dzięgielewski (63′ Krzywicki).