Zwycięstwo Lechii Tomaszów w Białymstoku

Kolejna ważna wygrana Lechii Tomaszów. Po słabszym początku rundy jesiennej zespół Grzegorza Wesołowskiego zaczyna nadrabiać stracony dystans do czołówki. Tomaszowianie pokonali w wyjazdowym meczu 14. kolejki III ligi (grupa I) rezerwy Jagiellonii Białystok 2:0 (1:0). Bramki zdobyli: Bartosz Widejko i Jakub Rozwandowicz.

Lechia od pierwszej minuty starała się zepchnąć zespół gospodarzy do defensywy, a rezerwy Jagiellonii ustawiły się na grę z kontry. W 13. minucie mogło być 1:0 dla gospodarzy. Bartosz Giełażyn nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z Arturem Melonem. Kwadrans później Jagiellonię przed utratą gola uchronił Hubert Gostomski, który obronił strzał głową Pawła Magdonia. Przed przerwą dwie sytuacje stworzyła jeszcze Jagiellonia. Melon wyszedł z nich obronną ręką. Wydawało się, że do przerwy będzie 0:0. Wtedy na strzał z daleka zdecydował się Bartosz Widejko. Gostomski był bez szans.

Po zmianie stron Lechia poszła za ciosem i chwilę po wznowieniu prowadziła 2:0. Dośrodkowanie Widejki wykorzystał z zimną krwią Jakub Rozwandowicz. Mimo dwubramkowego prowadzenia Lechia nie rezygnowała i w 62. minucie mogła podwyższyć na 3:0. Marcin Mirecki zmarnował jednak doskonałą sytuację. W końcówce spotkania Jagiellonia II rzuciła się do odrabiania strat. Podopieczni Grzegorza Wesołowskiego umiejętnie się jednak bronili. Wybornie między słupkami spisywał się także Artur Melon. Wynik nie zmienił się już do ostatniego gwizdka i tomaszowianie cieszyli się z kolejnego kompletu punktów.

Jagiellonia II Białystok – Lechia Tomaszów 0:2 (0:1)
Bramki: Bartosz Widejko 45, Jakub Rozwandowicz 49

Lechia: Melon – Kolasa, Cyran, Magdoń, Widejko – Rozwandowicz, Cieślik, Szymczak, Żytek (68′ Król), Mirecki (76′ Wolski) – Broź (68′ Jardel Muniz Cruz)