ŁKS powiększa przewagę nad resztą stawki

Dziesiąte zwycięstwo odniósł Łódzki Klub Sportowy w sezonie 2016/2017 III ligi (grupa I). Podopieczni Marcina Pyrdoła pokonali Concordię Elbląg 2:1 (1:0). Łodzianie mają 33 punkty na koncie i są jedyną niepokonaną drużyną w stawce. Bramki dla lidera zdobyli: Jewhen Radionow i Dawid Sarafiński.

ŁKS, jak można było się tego spodziewać, zaatakował od pierwszej minuty. Prowadzenie objął w 19. minucie kiedy bramkarza Concordii pokonał uderzeniem z 11 metrów Jewhen Radionow. Napastnik ŁKS mógł na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy podwyższyć na 2:0. Jego strzał z kilku metrów został zablokowany na linii bramkowej. Powtórzyła się więc sytuacja z derbów Łodzi kiedy po pierwszej połowie ŁKS prowadził tylko 1:0, mimo bardzo wyraźnej przewagi.

Po zmianie stron do ataków rzuciła się Concordia i w 57. minucie doprowadziła do wyrównania. Michał Kołba zmuszony był wyciągnąć piłkę z bramki po uderzeniu Michała Kiełtyki. Podrażnieni stratą bramki łodzianie odzyskali prowadzenie sześć minut później. Gola na 2:1 strzelił Dawid Sarafiński. Jak się później okazało był to ostatni strzelecki akcent w tym meczu. Za tydzień szlagier III ligi w Tomaszowie Mazowieckim. Będąca w wysokiej formie Lechia podejmie ŁKS i będzie za wszelką cenę chciała zmniejszyć punktową stratę do lidera.

ŁKS Łódź – Concordia Elbląg 2:1 (1:0)
Bramki dla ŁKS: Jewhen Radionow 19, Dawid Sarafiński 63

ŁKS Łódź: Kołba – Pyciak (81′ Nowacki), Ślęzak, Juraszek, Rozmus – Nowak (58′ Guzik), Gamrot, Kopka, Kowal (73′ Cichowlas), Michałek (58′ Sarafiński) – Radionow