Podział punktów w czwartoligowym hicie

Unia Skierniewice zremisowała z liderem tabeli IV ligi Wartą Działoszyn 1:1 (0:1). Miejscowi, przed meczem z Wartą, mieli za sobą cztery wygrane mecze z rzędu. Warta z kolei miała serię pięciu spotkań bez porażki. Bliżej wygranej byli podopieczni Grzegorza Bodnara (na zdjęciu), którzy prowadzili po bramce Łukasza Bąkowicza. Wyrównał Krystian Szambelan.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków Unii. Już pierwsza akcja gospodarzy mogła zakończyć się golem, ale Jarosław Foks trafił w słupek. Potem Szymon Kiwała zmarnował sytuację sam na sam z Szymonem Olkuszem. Unia nadal jednak atakowała i Patryk Bojańczyk stanął przez okazją na zdobycie gola. Trafił jednak, z około metra, w bramkarza. Goście za to skontrowali i to w najlepszy możliwy sposób. Łukasz Bąkowicz zdobył gola strzałem z kilku zaledwie metrów.

Nie zmienił się obraz gry po przerwie. Przeważała Unia, ale Warta długo broniła się skutecznie. W 81. minucie Krystian Szambelan wykończył jak należy swoją indywidualną akcję i doprowadził do remisu. Przed Unią teraz drugi z rzędu ciężki mecz. W sobotę podopieczni trenera Kamila Sochy grają w Sieradzu z Wartą. Warta Działoszyn gości natomiast KS Kutno.

Unia Skierniewice – Warta Działoszyn 1:1 (0:1)
Bramki: Krystian Szambelan 81 – Łukasz Bąkowicz 14

Unia: Jaroszko – Rafał Kowalczyk, Mariusz Markowski (80′ Łukasz Markowski),  Wyszogrodzki, Foks – Konrad Kowalczyk, Pomianowski, Kiwała ż (65′ Kolus), Szambelan – Bojańczyk (65′ Borowiec), Kozieł.
Trener: Kamil Socha.

Warta Działoszyn: Olkusz ż – Bartoszek ż, Kurpiewski, Stępień ż, Bąkowicz (85′ Sitkiewicz) – Krysiak (78′ Magiera), Porochnicki (81′ Pałyga), Marchewka, Kukulski ż – Zawieja (67′  Nagielski ż), Korbela.