AKTUALNOŚCI
Surowe kary za bójkę na boisku

Wydział Dyscypliny Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie surowo ukarał zawodników LKS Wola Krzysztoporska i LKS Lubochnia, którzy zachowali się skandalicznie podczas spotkania klasy okręgowej B1 Juniorów Młodszych. W drugiej połowie meczu doszło do bójki na boisku, a sędzia pokazał aż 7 czerwonych kartek.

GKS Bełchatów

Członkowie Wydziału wysłuchali przedstawicieli obu klubów oraz sędziego Dawida Gąsiora. Nie mieli pobłażania dla uczestników bójki. Oto nałożone kary:

LKS Lubochnia
Filip Miko – 14 miesięcy dyskwalifikacji
Jakub Dziubek – 12 miesięcy dyskwalifikacji
Jakub Woźniak – 12 miesięcy dyskwalifikacji

LKS Wola Krzysztoporska
Dawid Psujek – 12 miesięcy dyskwalifikacji
Łukasz Ałaszewski – 12 miesięcy dyskwalifikacji
Hubert Robaszek – 4 miesiące dyskwalifikacji

Ukarani zostali również kierownicy drużyn – Krzysztof Woźniak (LKS Lubochnia) – 150 złotych jak i Janusz Roksela (LKS Wola Krzysztoporska) – 100 złotych. Kary dostały także kluby: LKS Wola Krzysztoporska – 350 złotych oraz LKS Lubochnia – 300 złotych za brak porządku na stadionie i niewłaściwe zachowanie zawodników oraz osób funkcyjnych.

Od tych kar przysługuje odwołanie do Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Tu nie chodzi tylko o ukaranie zawodników. Ta sprawa ma dużo głębszy wydźwięk. Poprosiliśmy z Łodzi psychologa sportu. Przed posiedzeniem wydziału spotkał się z zawodnikami, i opiekunami obu drużyn. Chcemy wprowadzić coś takiego jako zwyczaj w naszym okręgu. Młodzi zawodnicy przyznali, że postąpili źle i wiele ta rozmowa im dała. Jestem przekonany, że kiedy wrócą na boisko nie będą już chcieli zachowywać się w taki sposób – powiedział prezes OZPN Piotrków Stanisław Sipa.

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dv
5 lat temu

Fakty… Kolego jak masz 600 meczy ponad przesedziowanych to wróć do gwizdania lub na obserwatora, zawsze taki ktoś jak Ty się przyda, a odnośnie Dawida Gąsiora to uważam że z młodych sędziów jest to jeden z lepiej sedziujacych chłopaków. Byłem na paru meczach seniorskich z kol. Dawidem, i prowadził te spotkania naprawdę na wysokim poziomie. Więc ból du** i nic więcej.

krzychu
5 lat temu

Do kibic woli: w zupełności się zgadzam . Wszyscy winni tylko nie zawodnicy. Co się dziwić , skądś biorą przykład. Pogłskać młodzież po główkach i niech tak robią dalej, to nie boks tylko piłka nożna. Dobrze że tak się wszystko skończyło i nie musiała policja interweniować. Jak teraz tak się zachowują to co będzie w seniorach ? Strach na boisko wyjść. dobre decyzje . Będzie czas na przemyślenia . Na marginesie. Widziałem plakaty że jest kurs sędziowski niech się niektórzy mądrzy zgłoszą.

5 lat temu

do kropeczki…..
chlopcze czy tez mezczyzno….ja mam ponad 600 meczy przesedziowanych w tym okregu.ale juz nie gwizdze zajałem sie czyms innym.meritum sprawy.-staram sie uczciwie podejsc do tematu.osobiscie widzialem tego pana na meczu bodajze a klasy.i sedziuje w miare poprawnie.kiedys by pare lat juniorow gwizdał jednak …taki byl poziom.teraz z braku ludzi od razu seniorzy.moze sie nauczy,moze nie sedziowskiego rzemiosła.oby tak.co Wy macie z ta korzyscia?….zawodnicy musza czuc ze jest porzadek na boisku.grozny faul inna intonacja gwizdania,jest szansa na korzysc,ok czekamy sekunde ale nie za kazdym razem.to budzi gniew,frustracje,akcje zaczepne.zreszta Ci co czuja pilke wiedza o co chodzi.pozdrawiam.