Pewna wygrana mistrza jesieni z Łodzi

ŁKS przypieczętował mistrzostwo półmetka w III lidze (grupa I). Zespół Marcina Pyrdoła zagrał bardzo dobrą pierwszą połowę i pewnie pokonał Ursus Warszawa. Już do przerwy łodzianie prowadzili trzema golami, a dwa z nich zdobył niezawodny na stadionie przy alei Unii Jewhen Radionow (na zdjęciu). Po przerwie padła już tylko jedna bramka, a zdobył ją Ursus.

Łódzki zespół tuż przed meczem dostał informację o remisie Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie z Lechią Tomaszów. To jeszcze bardziej zmotywowało zawodników, którzy od pierwszej minuty ruszyli do zdecydowanych ataków. Wynik spotkania otworzył uderzeniem z 25 metrów Mariusz Cichowlas. Siedem minut później na 2:0 podwyższył Jewhen Radionow, który wykorzystał dośrodkowanie Przemysława Kocota. W 37. minucie ŁKS dołożył trzeciego gola, a jego autorem był ponownie Radionow.

Po zmianie stron nadal przewaga należała do gospodarzy, ale nie byli oni już tak skuteczni jak w pierwszej połowie. Na 4:0 mógł podwyższyć w 60. minucie Cichowlas. Uderzył jednak głową tuż nad poprzeczką bramki Ursusa. W 74. minucie goście strzelili honorowego gola. Michała Kołbę pokonał Mateusz Muszyński. W ostatnim kwadransie nie wydarzyło się już nic godnego uwagi i ŁKS wygrał ostatni ligowy mecz w 2016 roku 3:1.

ŁKS Łódź – Ursus Warszawa 3:1 (3:0)
Bramki: Mariusz Cichowlas 15, Jewhen Radionow 22, 37 – Mateusz Muszyński 74

ŁKS Łódź: Kołba – Pyciak, Cichowlas, Juraszek, Rozmus – Kopka (89′ Kacela), Kocot, Bryła (65′ Sarafiński), Gamrot (72′ Kowal), Nowak (46′ Guzik) – Radionow