RKS Mechanik wygrał czwarty mecz z rzędu

Piłkarze RKS Mechanika Radomsko żałować mogą, że to już koniec ligowej jesieni. Wygrali czwarte spotkanie z rzędu w IV lidze łódzkiej i z optymizmem mogą myśleć o rundzie rewanżowej. Radomszczanie pokonali w Byczynie Termy Ner Poddębice 2:1 (1:0), a o wygranej zdecydował gol Marcina Lewackiego.

Goście rozpoczęli znakomicie. Już w 2. minucie podanie Marka Michalskiego wykorzystał Kamil Pisarek i RKS Mechanik objął prowadzenie. Gospodarze próbowali odrobić straty, ale znakomicie w bramce spisywał się Przemysław Rudak. W 39. minucie obronił rzut karny. Na pięć minut przed końcem spotkania wyrównał Przemysław Różycki i wydawało się, że będzie remis. RKS Mechanik nie zadowolił się jednak punktem. Zaatakował raz jeszcze i w doliczonym czasie gry Marcin Lewacki strzelił zwycięskiego gola.

Metamorfoza RKS Mechanika jest niesamowita. W 15. kolejkach zespół Artura Kowalskiego zdobył tylko sześć punktów, a w ostatnich czterech – aż dwanaście. To pozwala realnie myśleć wiosną o utrzymaniu w lidze.

Termy Ner Poddębice – RKS Mechanik Radomsko 1:2 (0:1)
Bramki: Przemysław Różycki 85 – Kamil Pisarek 2, Marcin Lewacki 90