Minimalna porażka kadry Under 16

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się kadra ŁZPN U-16 (rocznik 2001), która w Gutowie Małym zmierzyła się z reprezentacją Polski w tej kategorii wiekowej. Drużyna prowadzona przez Sławomira Kraskę przegrała wprawdzie 3:4, jednak piłkarsko nie ustępowała rywalom, a decydującą bramkę straciła w ostatniej minucie gry – informuje lzpn.org.

Wcześniej wynik musieli gonić wybrańcy Bartłomieja Zalewskiego. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Eizenchart, który w 8. minucie pokonał bramkarza uderzeniem z rzutu wolnego. W 19. minucie kadra Polski doprowadziła do remisu, jednak później gracze ŁZPN zdobyli dwa kolejne gole. Ich autorami byli: Jakub Herman (29. minuta) i Damian Warnecki (38. minuta).

Pierwsza połowa była wyrównana, z lekkim wskazaniem na naszą drużynę. W tym okresie stworzyliśmy więcej dobrych okazji i pewnie graliśmy w defensywie. Widać było olbrzymie zaangażowanie w naszym zespole. Po przerwie pojawili się u nas dublerzy, co odbiło się na grze. Mecz zakończył się naszą minimalną porażką, a czwartą bramkę straciliśmy w ostatniej minucie. Generalnie spotkanie mogło się jednak podobać, a nasza drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Najlepszym tego potwierdzeniem jest fakt, że w notesie trenera reprezentacji Polski Bartłomieja Zalewskiego znalazło się kilku zawodników łódzkiej kadry – tak spotkanie podsumował trener Kraska.

ŁZPN U-16 – Polska U-16 3:4
Bramki dla kadry ŁZPN: Bartłomiej Eizenchart, Jakub Herman, Damian Warnecki.

ŁZPN (I połowa): Dawid Arndt – Bartłomiej Lisowski, Patryk Bors, Patryk Moskiewicz, Jakub Herman, Łukasz Bąkowicz, Damian Wdowiak, Mateusz Jarząbek, Kamil Szulc, Bartłomiej Eizenchart, Damian Warnecki; (II połowa): Adrian Olejnik – Michał Orzechowski, Filip Anuszczyk, Patryk Bors, Marcin Mularczyk, Artur Sójka , Bartosz Łudczak, Szymon Pelc, Michał Bachanek, Kacper Giełzak, Dariusz Gmosiński.

Źródło: lzpn.org