Brunatni na remis z Pelikanem Łowicz

W sparingowym spotkaniu, które rozegrane zostało w Bełchatowie, drugoligowy PGE GKS Bełchatów zremisował z trzecioligowym Pelikanem Łowicz 1:1 (1:1). Na bramkę Kamila Kuczaka z 26. minuty odpowiedział dwanaście minut później Maciej Łabędzki. Nowy trener Brunatnych miał możliwość obserwacji aż 26 zawodników – informuje gksbelchatow.com.

Po raz pierwszy od kilku miesięcy na boisku pojawił się młodzieżowiec Marcin Ryszka. Ofensywny pomocnik zmagał się z długotrwałą kontuzją mięśni brzucha. Gola na 1:0 zdobył strzałem zza pola karnego Kamil Kuczak. To trafienie podrażniło gospodarzy, którzy poprawili swoją grę i zdołali wyrównać za sprawą strzału Macieja Łabędzkiego.

W drugiej połowie najbliżej pokonania golkipera rywali byli: Krystian Pałczyński i Mateusz Szymorek, dobrym strzałem obok słupka popisał się z kolei Szymon Zgarda.

PGE GKS Bełchatów – Pelikan Łowicz 1:1 (1:1)
Bramki: Maciej Łabędzki 38. – Kamil Kuczak 26

PGE GKS Bełchatów (I połowa): Lenarcik (30′ Niźnik) – Pisarczuk, Witasik, Klepczyński (30′ Michalski), Michalak – Rachwał, Ryszka (30′ Bociek) –  Dzięgielewski, Kondracki, Bartosiak – Łabędzki

II połowa: Niźnik (60′ Bruchajzer) – Zięba, Grolik, Michalski (60′ Sitarz), Szymorek – Lenartowski, Bociek (60′ Zgarda) – Maciejewski, Flaszka, Andrzejczak – Zdybowicz (65′ Pałczyński)

Źródło i zdjęcie: gksbelchatow.com